"ידיעות" בתחקיר נגד "הידברות"

בתחקיר מציג ידיעות שורה של טענות על כך שהידברות מנסה למנוע מצעירות לעבור הפלה באמצעות איומים, תמונות זוועה ועוד שיטות

"ידיעות אחרונות" יוצא הבוקר בתחקיר נוקב אודות פעילות עמותות "הידברות" שפועלת לקרב רחוקים אל חיק היהדות.

בתחקיר שמתפרסם הבוקר בעיתון של המדינה, מציג ידיעות שורה של טענות על כך שהידברות מנסה למנוע מצעירות לעבור הפלה באמצעות איומים, תמונות זוועה ועוד שיטות. "בלי הילד את לא שווה כלום. מי יהיה איתך?", שמעה אדוה. כן היו איומים על בן הזוג ("נלך למשטרה"), הבטחות לדיור והצעות איך לרמות את הביטוח הלאומי.

"הן גרמו לי לחשוש. הפחידו אותי ואת בן הזוג שלי. קיבלתי עשרים שיחות טלפון ביום ממספרים לא מוכרים, אמרו שיקרו לי דברים נוראיים, איימו על בן זוגי. הן התקשרו בלי סוף, לחצו עוד ועוד, הגיעו לכל מקום אפשרי. בסוף פשוט ירדנו למחתרת. זה היה סיוט".

יעלי (שם בדוי) ביקשה לעשות הפלה, היא טוענת כי עברה מסע הטרדות תוך לחץ, איומים מרומזים. הכל בגלל שלטענתה חברות שלה פנו לארגון "הידברות" והלשינו על כוונתה לעשות הפלה.

עמותת "הידברות" מוצגת בכתבה כמי שהפכה לאחת העמותות הגדולות בארץ, עם מחזור שנתי של קרוב ל־50 מיליון שקל וכ־450 עובדים, וחברות ־בנות שמחזיקות בערוץ "הידברות" בטלוויזיה (97 בשלט), באתר שידוכים, באתר מכירת מוצרים, בממיר כשר ייחודי לטלוויזיות, ועוד.

התחקיר המלא מתפרסם בידיעות אחרונות ובאתר וינט

מעמותת הידברות נמסר בתגובה: "העמותה פועלת בהסברה כמענה לפונות אליה, על מנת למנוע הפלות מיותרות מנשים, מתוך אמונה כי הפלות הן הפסקת חיי אדם. לפיכך הדבר אסור, למעט במקרים מיוחדים, כגון מקרים בהם קיימת סכנת חיים לאם. אנו מקבלים פניות רבות מנשים שהפילו ומצטערות על כך, ומכתבי תודה רבים מספור מנשים שבזכות הסיוע שקיבלו נמנעו מלהפיל את תינוקן. מדי שנה מתבצעות בישראל עשרות אלפי הפלות, באופן רשמי ובלתי רשמי. במקרים רבים מאוד ביצוע הפלה מתרחש עקב לחצים חיצוניים המופעלים על האשה מאב הילד או מקרובים אחרים. בהיותו מתבצע שלא ברצונה החופשי של האם, הוא גורם לה צער רב ורגשות חרטה בעתיד.

 

"עמותת הידברות מעניקה לנשים הרות הפונות אליה סיוע נפשי וסיוע חומרי, כדי להקל על חיי היולדות ותינוקיהן. אנו גאים בכך שבזכות פעילות העמותה גדל עם ישראל במאות בני אדם, שגורלם היה להיות מוטלים בפח האשפה, אילולי פעילות הארגון. חלק מהנשים הנותנות מענה הינן מתנדבות מסורות, הרואות לנגד עיניהן את טובת האישה. במענה לשאלותיכם, בכוונתנו לבדוק האם במקרה המדובר הייתה חריגה ממדיניות העמותה, לפיה מאמצי הסיוע יהיו אך ורק בדרכי נועם ובשפה ראויה".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי שיוצא נגד הדברות

  הוא שותף לרצח
  נמאס שנשים רוצחות עוברים

  חסויה |
  הגב
 2. ידיעות אחרונות אוכלים את הלב

  ככה זה כשמרגישים שהרצפה נשמטת מתחת לרגליים. הקנאה מעבירה את החבר'ה של ידיעות אחרונות על דעתם. הם רואים איך ארגון הולך ומתרחב מיום ליום, ויותר ויותר אנשים חוזרים בתשובה בזכות הידברות, וזה פשוט מטריף אותם. כל הכבוד להידברות, עלו והצליחו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הידברות נופלים בגלל תאוות כסף

  רבנים רבים יצאו נגדם.
  בגלל שהעזו ללכלך על הרב אמנון יצחק
  חילול השם נורא שבשם הדת אין חוקים.
  בשם הדת מותר לעשות הכל.
  לכל דבר יש גם דרך. יש מוסר אנושי בסיסי
  לעבוד על ביטוח לאומי בשם הדת?
  בכלל , מעניין למה לא חסרים נפגעי הידברות.

  כל היום יש בעיות מול הידברות |
  הגב
  • אין על הידברות בעולם. וכל מי שיוצא נגד הידברות פשוט רוצה בהפחתת חזרה בתשובה והוספת התבוללות והפלות ועוד

   אין על הידברות בעולם

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. הידברות נאה לעם ישראל !

  הרב זמיר כהן שליט"א יושב ראש הידברות איש רב חסד ופעלים, גאון תורה, אדם של נעם, אהבת אדם, בקיא בחיי האדם, מדע, טכנולוגיה ובעיקר מקרב לבבות.
  בימינו כשאין מענה ראוי ליהודי בהיותו יהודי ערוץ הידברות וכל חכמי התורה בו מעניקים חכמה בלתי נדלת וטוהר המידות לצופיו.
  הלוואי וכל יהודי באשר הוא ילחץ 97 כדי לשמוע כמה טובה וחכמה תורתנו הקדושה מפיהם של הרבנים והמרצים.
  באשר לפועליו בארגון צריך לדעת עד כמה מסירות נפש יש בכך. התורה היא תורה, חוקיה הם חוקיה. זה נכון שצריך לקרב כל יהודי בצורה עדינה ולא בכפייה.
  ובמיוחד בעניין של הפלות, ארגון אמא הקדוש עושה ככ למען נשים. הן בפן הנפשי הן בפן החומרי. בימים מתוקנים שארגוני ממשלתיים אמורים לעזור בעניינים שכאלה, מוצאות נשים רבות נחמה ומפלט בעניין זנ דוקא מול ארגוני כדוגמת הידברות שאין לה אח ורע בישראל.
  הלוואי וכל אשה ובחורה שבמצוקה, בילבול או פחד ולפני רצון להפיל, הייתה מתקשרת ונעזרת בארגון הקדוש הזה.
  לימים זה רק להבין שעשתה את הבחירה הנכונה בהצלת חיי בנה/בתה : המתנה הכי גדולה שזכתה בה לחיים שלמים.

  אני רק רוצה להסביר שאני אישית בחור, ולצערי הרב גרם בטיפשות נעוריו לשאת עצה לאמי בעניין זהה..
  היום יכולתי לחבוק עוד אח או אחות והצער גדול מנשוא בעניין זה.
  החיים הם לא רק של תינוק אחד. הם חיים שלמים שיבואו בזכותו לעולם.. צאצאים רבים ומשפחות שלמות !!!!

  שי נח |
  הגב