יד שרה מפעילה מוקד מיוחד לשאלות בנושאי צום יום הכיפורים

האם ניתן לבדוק את רמת הסוכר בדם במהלך יום הכיפורים כדי להכריע אם חובה לשבור את הצום? האם חשש של הגניקולוג מהווה סיכון המונע את הצום? מגוון עצום של שאלות, כאשר לכל ספק ישנם צדדים פרטניים, זורם אל המוקד לרפואה והלכה ביד שרה. שיתוף הפעולה של רבני המכון עם הרופאים המובילים בתחומם, מביא לתשובות מדוייקות המסירות לחלוטין את הספקות בקרב השואלים.
בימים כתיקונם, משרת מוקד 6444* את מאות אלפי הנעזרים ביד שרה. המוקד הטלפוני הזה מהווה כתובת לשאלות בנושא מיקום סניפי יד שרה, האפשרות להסתייע בנכונית, מוקד מצוקה ועוד. אך ערב אחד בשנה, הערב שלפני יום כיפור, משנה המוקד את פניו. על כיסא המוקדן יושב פוסק הדור הגאון רבי עזריאל אויערבאך שליט"א ומבעד לאפרכסת הטלפון משיב הוא בפרוטרוט לאלפי המתקשרים המבקשים לברר את האפשרויות ההלכתיות הייחודיות להם בנושאי הצום.
בשעות בהן פועל המוקד, נערכים במקום התייעצויות מקיפות בהן משתתפים הרבנים המשיבים יחד עם בכירי הרופאים בירושלים, כמו ד"ר גבריאל מונטר, המומחה המוביל בתחומו בנושאי סכרת, ד"ר יעקב אסייג, מנהל המחלקה לרפואה פנימית בשערי צדק ורופאים בכירים נוספים המובילים את צוות הרופאים המומחים מ'מרכז פרנקל לרפואה דחופה' שבבית יד שרה.
במקביל, רבני המכון לרפואה והלכה ביד שרה הנחו את הצוות הרפואי המטפל ב'מרכז פרנקל לרפואה דחופה', ובאי חדר המיון הזקוקים לכך יקבלו מענה מפורט ומותאם כאשר בחדר המיון אף יחולקו מים מוכנים בהתאם ל'שיעורים' לאלו המוכרחים לשתות בצום.
השנה, יפעל המוקד בחדר המיון של מרכז פרנקל לרפואה דחופה, ביום ראשון ז' בתשרי התשע"ט (16/9) ויהיה פתוח לשאלות הציבור הרחב בשעות פעילות חדר המיון, מהשעה 19.00 בערב עד חצות הלילה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.