"יהדותנו אינה יהדותם של הרוקדים על דמם של נרצחים" (וידאו)

תגובות זועמות הערב במערכת הפוליטית לאחר פרסום הסרטון בה נראים פעילי ימין קיצוני רוקדים עם רובים ונועצים סכין בתמונת הילד שנשרף למוות בכפר דומא. גם בימין מיהרו לגנות ולהבהיר כי זו אינה דרכם. {גל גינויים}

בתגובה לסרטון שפורסם הערב בחדשות 10 של חתונת הימין הקיצוני אומר ח"כ בצלאל סמוטריץ' כי הוא מרגיש "שאט נפש" מהסרטון. לדבריו, "האידיאולוגיה הרעה של תג מחיר אינה דרכה של הציונות הדתית, נקודה. מי שלא מבין זאת שייצפה בסרטון שהוצג היום בערוץ 10".

סמוטריץ' הוסיף: "הריקוד ההזוי עם תמונתו של תינוק שנרצח בשנתו מייצג אידיאולוגיה מסוכנת ואיבוד צלם אנוש. עלינו להוקיע באופן החריף ביותר את האידיאולוגיה וההתנהגות הזו ולהבהיר שהיא לא חלק מההתיישבות, לא חלק מהציונות הדתית ולא חלק מגבולות השיח הדמוקרטי הלגיטימי במדינת ישראל".

בדיון במליאת הכנסת אמרה ח"כ ציפי לבני: "הקבוצה שרוקדת על הדם, היא הקבוצה שמתנגד לחקירות השבכ. זו קבוצה שהולכת וגדלה בקרבנו. היהדות שלי היא לא היהדות של אלה הרוקדים על דם של תינוקות. זו הקבוצה שרוצה להרוס את ישראל היהודית, להרוס את המדינה הזו, להפוך אותה למדינת שנאה ולהרוס את המשטר מבפנים. ואלה שמפגינים מול השבכ, אלו שאין בהם טרור יהודי, מאפשרים להם לרקוד על הדם".

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד הגיב הערב בעמוד הפייסבוק שלו לסרטון חתונת הדמים: "האנשים האלה הם סכנה למדינת ישראל ויש להלחם בהם כמו שלוחמים בחמאס או בחיזבאללה". לפיד הוסיף: "הסתכלו היטב בסרטון החתונה של הימין הקיצוני, בו דוקרים את תמונתו של התינוק עלי דוואבשה שנשרף למוות ומניפים בקבוקי תבערה כדי לחגוג את רציחתו".

"האנשים האלה אינם יהודים. האנשים האלה איבדו כל צלם אנוש. האנשים האלה הם סכנה למדינת ישראל ויש להלחם בהם כמו שלוחמים בחמאס או בחיזבאללה. אלא שכדי לנצח במלחמה הזו אנחנו צריכים להכיר בכך שהאנשים האלה לא צמחו בחלל ריק".

לטענת לפיד, "יש מאחוריהם רבנים, יש מאחוריהם אידיאולוגיה, יש מאחוריהם פוליטיקה", אמר לפיד וסיפר: "אחרי הרצח השתתפתי בטכס תפילה לזכר הנרצחים בצומת גוש עציון יחד עם רבנים מההתיישבות, אנשים טובים שהיו מזועזעים כמונו, אבל מופתעים הרבה פחות. לא אחד ולא שניים מהם אמרו, ״בואו לא ניתמם. אנחנו יודעים מה הרב גינצבורג אומר לתלמידים שלו. אנחנו יודעים מה הרב ליאור אומר לתלמידים שלו. אנחנו יודעים מה יגידו בחלק מבתי הכנסת ביום שישי הקרוב".

לפיד הוסיף: "אנחנו יכולים להוסיף את הרב מלמד המטיף לסירוב פקודה, ואת ההתקפות על חיילי צה״ל ביצהר, ואת האבנים על כוחות הבטחון בבית אל. אין דבר כזה קצת להפר את החוק. אין דבר כזה קצת הסתה. על קיר מוזיאון השואה בוושינגטון כתוב: ״אל תהיה קורבן. אל תהיה שותף לפשע. אל תעמוד מן הצד". וכשאתה רואה ושומע איך הקיצוניות משתלטת על המאחזים, על השיח, על פסקי ההלכה – לעולם אל תשתוק.

לסיום כתב לפיד כי "זה המבחן שלנו. אנחנו לא צריכים להיאבק רק נגד החמאס היהודי, אלא גם נגד המציאות שהולידה אותו בחטא. הגיע הזמן שנצא יחד – ימין, שמאל, ומרכז – נגד התפיסות הקיצוניות והמטורפות שהולידו את חתונת הדמים הזו".

ח״כ עפר שלח, יו״ר סיעת יש עתיד אמר בתגובה כי "הסרטון שהציג רועי שרון הערב בערוץ 10 מפוגג באחת את כל טענות השווא של קיצוני הימין ומגיניהם, ומוכיח את מה שמי שמכיר את העובדות ידע כל הזמן: מדובר בטרוריסטים. אנשים שרצחו משפחה בדם קר, כדי למוטט את הסדר של מדינת ישראל, ותומכיהם שחוגגים את מותו האכזרי של תינוק באופן בהמי ומבחיל. אנחנו רואים את פרי הבאושים הקשה ביותר, הממאיר ביותר, של הטירוף שחשבנו שאינו יכול לצמוח בתוכנו".

לדבריו, "הרוקדים בחתונת הדמים לא צמחו בחלל הריק. כבר שנים שקבוצה ברורה ולא קטנה בימין הקיצוני מבהירה, שעבורם המדינה קיימת רק במידה שהיא משרתת אותם. הם לא נענשו על כך – לא על הקריאות לסירוב פקודה ולא על הדיונים בהלכות הריגת גוי ולא על "תג מחיר" ולא על ההתקפות על הנשיא. ועכשיו, באורח בלתי נמנע, צמח מתוכם קומץ מטורפים, שחוגגים שפיכת דם נקיים בתמונות שהתרגלנו לייחס לגרועים והבזויים שבאויבינו. כי כשמניחים לקיצוניים לנפשם, כשמנסים לקרוץ להם ומשדרים להם שבעצם זה בסדר, תמיד יקומו כאלה שמרחיקים לכת עוד יותר.

"זוהי שעת המבחן: אתם יכולים לנהוג כמו נפתלי בנט, שאמר דברים ברורים, קרא לילד הטרור בשמו והבהיר איפה עומד איש ימין הגון, ואתם יכולים להתפתל ולדבר בלשון כפולה כמו אחרים. מי שלא יתנער מסרטן השנאה באופן הברור ביותר, מי שלא יסייע לכוחות הביטחון לנטרל אותו ויקיא אותו מקירבו, לא יוכל לרחוץ בניקיון כפיו".

מוקדם יותר הערב דווח כאן כי גם הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו מגיב בחריפות להסרטה שפורסמה הערב בערוץ 10 ובה רואים בני נוער מביעים במהלך חתונה שמחה על הירצחו של עלי דוואבשה לפני כחצי שנה בדומא.

הרב הראשי ציין כי, "מעשים שכאלו הם אינם דרך היהדות. זו התנכרות והתנערות מערכי העם היהודי, מתורת ישראל ומייחודיותו של העם היהודי. על ההורים והמחנכים לקחת על עצמם את המשימה, יחד עם גורמי החוק, לעשות הכל למנוע הזדהות כה מחרידה עם מעשי טרור ורצח מחרידים שכאלו".

החתונה של 'הימין הקיצוני' שנערכה השבוע כינסה תחת גג אחד רבים מאלו שמכונים "נוער הגבעות", ואפשרה באופן יוצא דופן הצצה לתקשורת לאורחות חייהם ומטרותיה. בתיעוד מיוחד שנחשף הערב ב'ערוץ 10' על ידי העיתונאי רועי שרון נראים ריקודים עם רובים צה"ליים, אקדחים, סכינים ובקבוק תבערה. בשיא ננעצה סכין בתמונתו של הפעוט שנשרף למוות.

ח"כ זהבה גלאון הגיבה לתיעוד שנחשף בערוץ 10 "זהו פרי ביאושים של הרפיסות בטיפול בהסתה", אמרה. "התמונות לא מפתיעות. הגיע הזמן שבמקום להאשים את השב"כ, יתחילו להפנות מאמצים לתיקון המעוות", הוסיף ח"כ אלעזר שטרן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.