יהדות התורה בדרישה משר התחבורה : הארכת שעות שירותי התחבורה הציבורית למירון

ח"כ הרב מוזס: אנו עושים ככל יכולתנו לאפשר לכל מי שחפץ, לעלות למירון. קורא לשר התחבורה להיענות לדרישה

סאגת התחבורה הציבורית בל"ג בעומר: לאחר אין ספור דיונים, פניות לגורמים המקצועיים ובקשות חוזרות ונשנות לבטל את ההחלטה לדחיית חופשת ל"ג בעומר, במטרה לפתור את בעיית התחבורה הציבורית בל"ג בעומר, פונה עתה סיעת יהדות התורה אל שר התחברה במוצא אחרון: להרחיב את טווח שעות הנסיעות למירון וחזור כך יתאפשר למאוכזבים שלא יצליחו להגיע למירון בשעות היום המוקדמות, לעשות זאת בשעות הערב.
כזכור, השנה קיבל שר החינוך החלטה לדחות את חופשת ל"ג בעומר מיום ראשון ליום שני. כתוצאה מהחלטה זו יחסרו למערך התחבורה הציבורית מאות אוטובוסים, שיידרשו לביצוע הסעות תלמידים. ההערכה היא שכ 75,000 איש יאלצו להישאר במרכז ולא יוכלו לעלות למירון.
סיעת יהדות התורה נדרשה לנושא בישיבת הסיעה השבועית. רעיונות שונים הועלו ובסופם הוחלט כי הסיעה תעביר דרישה בלתי מתפשרת אל שר התחבורה, כי יאשר הארכת שעות הפעילות של קווי השירות למירון וחזור.
במכתב ששלח יו"ר הסיעה ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס בשם הסיעה ועל דעת חבריה נכתב: "כידוע, החליט שר החינוך כי ביום ראשון י"ח אייר, ל"ג בעומר שנה זו, יתקיימו לימודים סדירים ותידחה החופשה שתוכננה ליום זה. משמעות ההחלטה: מחסור חמור וחסר תקדים של מאות אוטובוסים, שאמורים היו לתת מענה למאות אלפי העולים למירון. האוטובוסים יופנו להסעות התלמידים.
במקביל, קבע משרד התחבורה, כי השירות ביום ראשון, ל"ג בעומר, ממרכז הארץ לכיוון מירון יסתיים בשעה 16:00 והשירות בחזור ממירון למרכז הארץ יסתיים בשעה 22:00.

וזה לשון המכתב:
אנו דורשים בזאת, לאשר כמענה חלופי, הארכת הפעלת שירות התחבורה הציבורית למירון עד לשעה 20:00 וחזור ממירון לאורך כל הלילה שבין יום ראשון לשני. תחבורה ציבורית בשעות אלו, תאפשר לכל אותם עשרות אלפים, מאוכזבים, שלא יוכלו להגיע בבוקרו של ל"ג בעומר למירון, להגיע בערבו של יום ולהעתיר שם בתפילה.
כנציגי הציבור החרדי, אנו מוצפים בשבועות האחרונים, מאז התקבלה ההחלטה על דחיית החופשה, ומהרגע שמשרד התחבורה הודיע כי לא יוכל לספק את מלוא הדרישה לכל המבקשים לנסוע, בפניות זועמות, כועסות ובלתי מבינות מהציבור הרב. החשש הוא גדול. לפי חישובים שערכנו, יתכן מצב בו כ 75,000 אנשים שירצו לעלות למירון, לא יוכלו לעשות זאת בהעדר תחבורה ציבורית.
חובתנו, כנציגים, לספק את המענה ולאפשר לכל מי שחפץ בכך להצליח ולעלות למירון גם במחיר שינוי תכניות מקוריות. לפיכך, כאמור, נבקש כי תתערב בעניין מידית ותיענה לדרישתנו להארכת שעות השירות.
אנו תקווה, כי אירועי ל"ג בעומר יסתיימו בעזרת השם בהצלחה. אך אם לאו, נרצה לבוא בניקיון כפיים כלפי הציבור ששלח אותנו ולדעת שעשינו הכל כדי למנוע קריסה תחבורתית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.