בעקבות השמועות: החרדים מגנים את רצח אבו-חדיר: "בתורה נאמר לא תרצח!"

על רקע השמועות כי חרדים מעורבים ברצח הנער הערבי סיעת יהדות התורה גינתה את רצח הנער מוחמד אבו-חדיר: "בתורה נאמר לא תרצח!", נאמר בהודעת הסיעה.

על רקע השמועות כי חרדים מעורבים ברצח הנער הערבי סיעת יהדות התורה גינתה את רצח הנער מוחמד אבו-חדיר: "בתורה נאמר לא תרצח!", נאמר בהודעת הסיעה. סיעת יהדות התורה גינתה את רצח הנער מוחמד אבו-חדיר: "בתורה נאמר לא תרצח!", נאמר בהודעת הסיעה.

אחד החשודים ברצח הוא חרדי מעורער בנפשו,יחד עם  בני משפחתו שלכאורה סייעו לו במקרה הנפשע.

חבר הכנסת הרב מנחם מוזס, יו"ר סייעת יהדות התורה בכנסת, הוציא הודעת גינוי לרצח הנער מוחמד אבו-חדיר משועפט, בהודעה נאמר: "אין זו דרך היהדות. בתורה נאמר "לא תרצח". כל רצח הוא דבר איום ונורא, בזוי ומזיק, ואסור שיתרחש.

מי שרוצח מבצע פשע בכך שקיפד חיי אדם, ואם מדובר ביהודים – הרי שעברו על חוקי התורה וגם גורמים נזק נוראי ליהודים באשר הם. רצח ואכזריות, אין מקומם ביהדות, ומבצעיו אינם יכולים להסתתר מאחורי טיעון של נקמה או 'עשיית דין' בחוטפי ילדים. אסור שיעשה אדם דין לעצמו, וודאי שלא לעשות דין במי שאינו נמנה עליהם, אלא כל חטאו הוא בכך שהינו אותו בן לאום כמותם. ולכן, הרצח הזה, מגונה ומוקע ע"י כל רבדי וגווני הציבור היהודי – וחשוב שהגינוי הזה יירשם ויובלט".

גם בבית שמש לא רגוע.  בעקבות מעצר שני הנערים תושבי בית שמש בחשד למעורבות ברצח הנער הפלסטיני, כינס ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול דיון חרום בלשכתו בהשתתפות מפקד משטרת בית שמש סנ"צ שלומי טולידנו וסגנו רפ"ק שלומי בכר, מנכ"ל העירייה מר מתי חותה, ממונה החינוך ישעיהו ארנרייך, קב"ט העירייה מר שלי גיל ומנהלת אגף רוחה גב' איריס צור, לדיון בהשלכות האירוע על בית שמש וההערכות לקראת הסרת צו איסור הפרסום ומה שיבוא בעקבותיו.

 

עם פתיחת הדיון אמר ראש העיר "עם כל הכאב העצום על חטיפת ורצח שלושת הנערים הי"ד, יש לגנות בחומרה רבה את רצח הנער הפלסטיני, נקמה זו הינה בלתי אנושית, בלתי מוסרית, לא יהודית ומזעזעת כל אדם באשר הוא, לא זוהי התשובה והמענה לרצח הנערים הי"ד".

 

ראש העיר ציין עוד כי הוא מכיר את משפחת הנערים החשודים וכי מדובר במשפחה איכותית, נעימי הליכות ועדינים שאינם מסוגלים להרע ומקווה שהחשדות החמורות יתבדו.

 

בדיון עלה גם תופעת השמועות הבלתי מבוססות שהחלה להתפשט לאחרונה ברשתות החברתיות פייסבוק וואטסאפ, שלא פעם גורמים לנזקים חמורים. ראש העיר גינה את הפרסום השקרי חסר האחריות בדף הפייסבוק של שופינג מקומי על חבר מועצה חרדי שכביכול נעצר בחשד למעורבות ברצח וההסתה שבאה בעקבותיו, דבר שכמובן לא היה ולא נברא, והזכיר כי פרסום מסית זה מצטרף לשורת פרסומים מסיתים נוספים שכנגדם הוגשה לאחרונה תלונה במשטרה, בחשד להסתה גזענות ופשעי שנאה.

 

מפקד המשטרה סנ"צ שלומי טולידנו סקר את השתלשלות האירועים הביטחוניים מאז אותה שיחת טלפון למוקד איו"ש, והודיע כי בימים הקרובים המשטרה תערוך מבצעי לכידת שב"חים (שוהים בלתי חוקיים) ותפעל לצמצום המגע והחיכוך בין העובדים הפלסטיניים וביקש מהתושבים לגלות ערנות ומשנה זהירות כפי הנחיות בתקופה מתוחה זו בכל הארץ.

 

עוד ציין מפקד המשטרה, כי בימים האחרונים היו מספר מקרים של מעשי קונדס ע"י נערים שהתקשרו למוקד 100 והודיעו על חטיפה כביכול. אירועים אלו גורמים להקפצת כוחות משטרה ופוגעים חמורות בביטחון התושבים. מפקד המשטרה סיפר כי נער אחד כבר נעצר ואדם נוסף עוכב לחקירה, ויוגשו כתבי אישום נגד המטרידים.

 

בנוסף, סוכם בישיבה על זירוז פתיחת קורסים משטרתיים למתנדבים למשמר השכונה ברמת בית שמש ג' וברמת בית שמש א' בשיתוף עם נציגי התושבים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ועוד יותר חשוב שלא נכנס להלקאה עצמית בסגנון של "אבל אשמים אנחנו" כפי שכתבים שונים מאד אוהבים לעשות.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב