יהדות התורה הבהירו לאוצר: "אין סיבה שנצא פראיירים – לא נצא מבוזים"

ביהדות התורה הודו בשיחות סגורות עם האוצר שהם לא רוצים בחירות אך הבהירו כי גם קיצוץ לא בא בחשבון , "לא נקבל שום שינוי בהסכם. אין סיבה שנצא פראיירים. לא נסכים להיות מבוזים על ידי הציבור שלנו"

במפלגות החרדיות מתקשים לנתח את דרישות האוצר לקצץ בסכומים שננקבו בהסכמים הקואליציונים במטרה להפחית 3% מהתקציב שיפחית את הוצאות המדינה בכ-3 מיליארד שקל.

במפלגות החרדיות, הן ליצמן והן דרעי היו קשוחים והבהירו חזור והדגש לראש הממשלה ואנשי האוצר כי "אין על מה לדבר". במיוחד בקצבאות הילדים, באוצר מבינים כי החרדים לא יוותרו על העלאת הקצבאות הילדים,( בהיקף של 2.6 מיליארד שקל), מה שכן, באוצר מנסים לשכנע את החרדים לפרוס את מענק הרטרו שסוכם לאחר כינון הממשלה, גם כאן נתקלו אנשי האוצר במבטים זעופים.

ליצמן עומד בראש המתנגדים לדחיית העלאת הקצבאות, לאור כך באוצר הבהירו  לחרדים כי יאלצו לקצץ בהגדלת קצבאות הבטחת הכנסה לאברכים מ-500 ל-900 מיליון שקל.  באוצר דורשים שהח"כים ירדו מההסכם שמעניק לכל ח"כ בסך 20 מיליון שקל, שהובטחו לסיעות החרדיות ולבית היהודי.

צילום:  אלי קובין
צילום: אלי קובין

נציגי האוצר הציעו לליצמן הצעת פשרה לפיה יפרסו הקצבאות בשנתיים, אך ביהדות התורה דחו את ההצעה מכל וכל.

באוצר בטוחים כי ליצמן ימצמץ ראשון, "ליצמן בעצמו לא רוצה בחירות", אמרו גורמים באוצר לגלובס, "נראה אותו מקבל שקל אחרי הבחירות", טענו.

ביהדות התורה הודו שהם לא רוצים בחירות אך אמרו כי גם קיצוץ לא בא בחשבון , "לא נקבל שום שינוי בהסכם. אין סיבה שנצא פראיירים. לא נסכים להיות מבוזים על ידי הציבור שלנו", אמרו לגלובס.

מוקדם יותר, בישיבת הממשלה רמז נתניהו שהמפלגות החרדיות יאלצו להתפשר "יש לנו בעיה קשה עם התקציב, אני מצפה מהמפלגות שיתגייסו לעזור"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.