יהדות התורה התכנסה: גפני ומוזס ל'קוקר': "חשבנו מה יכול יותר לפגוע בנתניהו" (וידאו)

סיעת יהדות התורה התכנסה הצהריים (ב') לבקשתו של ח"כ יעקב אשר לדון בשאלת תמיכת הח"כים במועמדים לנשיאות

סיעת יהדות התורה התכנסה הצהריים (ב') לבקשתו של ח"כ יעקב אשר לדון בשאלת תמיכת החכיים במועמדים לנשיאות . ביהדות התורה התכוונו לתמוך בריבלין  בכדי 'לנקום' בנתניהו, אלא  שהודעתו של נתניהו על תמיכתו ברובי ריבלין, טרפה את הקלפים והביאה ל'חישוב מסלול מחדש'.

כשיצא מהישיבה, שאלתי את ח"כ משה גפני, במי יתמוך? הלה השיב: "אין החלטה במי לתמוך או במי לא לתמוך". אמר גפני וציין: "לאחר שניתחנו את האפשרויות השונות ומה שעומד על סדר היום, החלטנו שכולנו נשאל את גדולי התורה".

שאלתי, "האם התמיכה של נתניהו בריבלין תשפיע על החלטת גדולי ישראל"?, גפני השיב: "לא רלוונטי, אנחנו לא מתעניינים בנתניהו" .

[alooma ref="c340863dc6848658453d8e7642b77e72.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס התייחס לפגישה על הנשיאות ואמר,  "התקיים דיון  יסודי בנושא, כל אחד העלה את הרעיונות ואת המחשבות לכאן או לכאן. ברור שאחרי שנה שבה סבלו הציבור החרדי  בכל התחומים ובכל החוקים כלל התקציבים, והתברר שאם נתניהו רוצה אז הוא יכול – כמו שקרה בועדת חוץ וביטחון שלפיד נכנע ונציג הליכוד קיבל את ראשות הועדה.

[alooma ref="f869455dbc7ac870394f785920159cde.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

מוזס הוסיף ואמר: "השאלה מה יכול יותר לפגוע בנתניהו, האם להצביע ריבלין ונתניהו יסבול 7 שנים ממנו? או שיצביעו לפואד או לאיציק, ואז יבוא החברים בליכוד לנתניהו ויאשימו אותו בהפסד של נשיא מטעם הליכוד.

עוד אמר מוזס: "ויש שיקול יותר עמוק כשלפיד בא ואומר שיש חופש הצבעה לחברי 'יש עתיד' אבל לא להצביע לפואד בגלל שלא תמך בחוק הגיוס. מצד שני הרפורמים התגיסו נגד רובי ריבלין ואלי בגלל זה אנחנו צריכים לתת לו עזרה.

לסיום אומר מוזס: "כל השיקולים נעלה בפני גדולי התורה".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד לקוקר, תמיד מפרסמים ראשונים, עוד חצי יום וכיכר יעתיקו מפה. רק אם יש משהו נגד ישי ומרן הרב עמאמר הם ראשונים…

    תלמיד מרן |
    הגב
  2. לא יאומן, שיקול דעת טפשי, הכל נקמות, בנתניהו במתנחלים, במקום שיעשו מה שטוב לעם ישראל ולא מה שרע לאחר.

    קובי |
    הגב