"יהדות התורה" תוקפים את בנט: "זה לא רפורמה – זה רפורמי"

"הרפורמה בשירותי הדת פוגעת ביסודות הדת ומקעקעת את המשכיות היהדות בארץ ישראל. "זו לא רפורמה בשירותי הדת, זו רפורמה בהלכה". כך אומר ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה) בתגובה לרפורמה בשירותי הדת עליה הכריזו ראשי מפלגת 'הבית היהודי', בצל שכרון החושים שלהם מכך שהצליחו לדחוק את הציבור החרדי, פוגעת בדרכם בכל תקנה והלכה יהודית ובמסגרות המסורתיות הקיימות ".

לדברי ח"כ הרב אורי מקלב, "פתיחת אזורי רישום הנישואין תגרום לאפשרות לרישום חסרי ייחוס, פסולי חיתון, וגויים שיירשמו כיהודים, וזה יגרום לכך שהציבור המסורתי החפץ למנוע מילדיו להתחתן עם גויים וחסרי ייחוס ולא יוכל להסתמך על מערכת רישום נישואין זו.

"הסתרת הכוונות האמיתיות במסגרת כותרת של 'שירות לאזרח' מחשידה, שכן לא במשרד הכלכלה ולא במשרד הפנים, לא בביטוח הלאומי ולא בבתי המשפט ראינו רפורמה מסוג זה. לא ראינו שמשרד הפנים פתח את האפשרות לקבלת תעודת זהות בכל הארץ ואין אפשרות להנפיק דרכון שלא באזור מגוריך ולא ניתן לחתום אבטלה או לפתוח תיק בבית המשפט אם לא ביישוב שלכם. אם כן מדוע שנישואין ניתן יהיה לרשום ביישוב אחר", תהה.

"רפורמות, תחרותיות  והפרטות נכון לעשות במשרד הכלכלה, והלוואי שיעשו, ולא בנושאים שגופי הלכה תלויים בה. תובנות ודימויים ממשרד הכלכלה אינם מתאימים להחיל במשרד הדתות, ועוד מתוך קלות דעת וחוסר ידע ובוודאי לא במודע".

 גם ח"כ מאיר פרוש מיהדות התור הצטרף למתקפה על הרפורמה בשירותי הדת שעליה הכריז היום שר הדתות, נפתלי בנט , "כל רפורמה בדת מובילה אותנו שוב לכרוז שיצא על ידי רבני ירושלים, אשר הכריזו צום לפני 92 שנה בעת יסוד הרבנות הראשית, והתריעו מפני כל שינוי שמבקשים לעשות, כאשר כל המטרה היא להביא שינויים בגופי משפטי התורה והדינים ולפרוץ פרצות בחומת דת ישראל"

גורמים ביהדות התורה אמרו היום: " בנט מתנהג כמו רפורמי, ועושה במשרד הדתות כבתוך שלו", ציינו .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.