לאחר שנתיים: יהודה גליק עלה הבוקר להר הבית

ח"כ יהודה גליק (ליכוד) עלה הבוקר להר הבית לאחר שנים שלא עלה להר – צפו

ח"כ יהודה גליק (ליכוד) עלה הבוקר להר הבית לאחר שנים שלא עלה להר לאור האיסור שהוציא  ראש הממשלה מאז אוקטובר 2015.

מפגיני "שלום עכשיו" הגיעו הבוקר להר הבית  ומחו על ההחלטה לאפשר לחברי הכנסת לשוב ולבקר בהר הבית. המפגינים החזיקו בידיהם  שלטים עליהם התנוסס הכיתוב "משוגעים, רדו מההר!".

כאמור,  ראש הממשלה בנימין נתניהו אסר על חברי כנסת להיכנס למתחם עקב גל הפיגועים.

גליק עלה במסגרת פיילוט שבו קצין הכנסת מאשר לחברי הכנסת לעלות להר הבית בתיאום מראש עם המשטרה.

גם ח"כ שולי מועלם תעלה בהמשך היום להר הבית.

מפלגת האיחוד הלאומי שיגרה אתמול  מכתב לרה"מ והשר לביטחון הפנים, בדרישה לבטל את ההנחיה למנוע עליית שרים להר, ולא – המפלגה תעתור לבג"ץ.

עצם ההחלטה לצמצם את חופש התנועה בתוך המדינה ולאסור על כניסה למקום ציבורי בעל חשיבות דתית מהווה פגיעה קשה בזכויותיהם של חברי הכנסת המעוגנים בחוק", נכתב במכתב ששיגר עו"ד יצחק בם, מטעם המפלגה "יתר על כן, מניעת כניסת שרים להר הבית מעוגן בחשש כי עלייתו של שר למקום הקדוש מהווה הפגנת ריבונות על המקום, וזה חותר תחת הרציונל של חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל".

חבר הכנסת סמוטריץ הבהיר כי אין בכוונתו ליישם את הפיילוט. "אינני מוכן לעלות כגנב במחתרת, באופן המבזה והבלתי חוקי שנכפה על חברי הכנסת. התנאים וההגבלות של אסור ומותר שבאו לידי ביטוי במכתב המשפיל של קצין הכנסת הם לא חוקיים, לא דמוקרטיים ולא מתקבלים על הדעת". השר אורי אריאל הבהיר אף הוא כי "הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי וההחלטה לאפשר לח"כים לעלות להר הבית אבל לשרים לא היא שערורייה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משוגע אחד

    במקומו היתי לומדת מפעם הקודמת הלא מוצלחת שלו….

    מעניין יש טיפת שכל לבן אדם?

    רחל |
    הגב