וינשטיין: "אתקשה להגן על מינוי דרעי לשר"

רדיפה? היועמ"ש רומז כי קיימים קשיים בהגנה על דרעי בבג"ץ. ש"ס: "מביעים סיפוק מקביעת היועץ לפיה המינוי כשיר מבחינה משפטית"

מינוי דרעי לשר: אתר YNET חושף הבוקר כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיגר חוות דעת לראש הממשלה בענין מינויו של דרעי לשר, בה קבע כי "יתקשה להגן על על מינוי דרעי בבג"ץ.

ע"פ הפרום באתר, וינשטיין ציין כי לאחר שצלל במסכת המשפטית והעובדתית הנוגעת לדרעי, מצא כי ניתן לפרש את המצב המשפטי ככזה שאינו מציב מניעה משפטית למינויו, אך יחד עם זאת הדגיש כי "מדובר בהחלטה המעוררת קשיים משפטיים, וזאת נוכח עברו הפלילי המכביד של דרעי והפגיעה באמון הציבור ובטוהר מידותיו של השלטון ובתקינות פעילותו, אשר עלולה להיגרם עקב מינויו של דרעי לשר".

וינשטיין הויף כי בנוסף לשאלה המשפטית נטו, השופטים יתנו את דעתם גם להשלכות הציבוריות של המינוי. לדבריו: "כשירות משפטית לחוד ושיקול דעת לחוד".

בהמשך כתב וינשטיין: "אין מדובר במי שמעד באופן חד פעמי ושב מיד לדרך הישר. אין מדובר במי שסטה קלות מן השורה. במי שפעל שלא כדין תחת 'כובע פרטי' ובמנותק מתפקידיו הציבוריים ואף לא במי שהכיר בחטאיו ולקח אחריות על מעשיו…למינוי יש השפעות מרחיקות לכת על דמות השלטון בישראל, על תום לבו ועל הגינותו".

מנגד, וינשטיין ציין לזכותו של דרעי את משך הזמן שעבר מעת ביצוע העבירות.

בנוסף חושף האתר הבוקר כי גם בעניינו של גלנט הגיש היועץ חוות דעת, אולם היא סלחנית בהרבה מזו שהגיש בעניינו של דרעי. לטענת היועץ, שלש פרשיות הקרקעות שבהן היה מעורב, ושבגינן בוטל מינויו לתפקיד הרמטכ"ל, אינן מביאות לכדי מניעה למנותו לשר וכן לתפקיד שר הבינוי. יחד עם זאת ציין היועץ המשפטי לממשלה כי המינוי אינו חף מקשיים, במיוחד במישור הציבורי, ולצד כך ציין כי אם תאומץ ההצעה להעביר את האחריות על מועצת מקרקעי ישראל ממשרד הבינוי למשרד האוצר, יהיה בכך כדי להקהות מהקושי.

מתנועת ש"ס נמסר בתגובה: "התנועה מקבלת בסיפוק את חוות דעת היועץ המשפטי לממשלה, הקובעת במפורש כי אין כל מניעה משפטית למינוי יו"ר התנועה, הרב אריה דרעי לשר הכלכלה. יש לברך על כיבוד רצון הבוחר ותוצאות הבחירות, מה עוד שהאירועים שעמדו ביסוד ההליכים המדוברים התרחשו לפני 30 שנה. ש"ס מברכת על כוונתו של ראש הממשלה להשלים בהקדם את הרכבת הממשלה על מנת לטפל בצרכי המדינה הדחופים".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה היתה תגובתנו לו עו"ד שלנו היה אומר לנו יהיה קשה לי לייצג אותך בסיפורך
  אני ההיתי פמטר אותו לאלתר !!
  עומד עו"ד של הממשלה ואומר שהוא לא יכול לייצג את הממשלה למרות שהוא שב ואומר כי מבחינה משפטית אין לו בעיה
  זה תחילתו של הליך לכבוש את המדינה כמו בשנות ה90

  יוני |
  הגב
 2. וינשטיין ,ליצן או מטומטם?
  אם זה חוקי אתה ליצן ,למה לא תגן זו העבודה שלך לך הבייתה ,ליצן.
  אם זה לא חוקי- אתה מטומטם.-תגיד לא חןקיט.
  פני המשפטנים כפני הכלב

  דוד |
  הגב