יהודה משי זהב הסכים להשתתף ב'האח הגדול'

מפיקי 'האח הגדול' פנו באחרונה למספר דמויות בולטות במגזר החרדי בניסיון ללהק אותם לתכנית הריאלטי הנצפת -אולם ללא הצלחה. מי שכן הסכים – לבסוף סירב. {ריאלטי}

מפיקי 'האח הגדול' פנו באחרונה למספר דמויות בולטות במגזר החרדי בניסיון ללהק אותם לתכנית הריאלטי הנצפת  -אולם ללא הצלחה.

על פי הדיווח של יהודה שלזינגר ב'ישראל היום', בין החרדים שקיבלו הצעות היו:  איציק אלרוב ממובילי מחאת הקוטג,' איציק סודרי דובר ש"ס המיתולוגי וגם כמה עיתונאים חרדים.

אלרוב סירב והסביר כי "יש ביטוי ביידיש 'פאסט נישט,' שפירושו 'לא מתאים.' חרדים ו'האח הגדול' לא קשורים אחד לשני, זו תערובת של בשר וחלב. אם אתה נמצא שם אתה לא חרדי כמו שאתה אמור להיות, ואם אתה כן משתתף אז אתה לא יכול לשקף את המשבצת של החרדי."

אלרוב הסביר עוד, "זה לא שבאמת אפשר להעביר מסר. אתה עלול להיות מריונטה ומישהו למעלה, 'האח הגדול' בעריכה, הוא שמחליט אילו מסרים יעברו. מי שחושב שיוכל להשפיע על סדר היום, טועה."

דובר ש"ס בעבר, סודרי סיפר שהוא מקבל הצעה בכל שנה מאז העונה השנייה של התוכנית. "אני דוחה אותם על הסף, ולא בפעם הראשונה. אין שום סיכוי בעולם שאשתתף," הוא מסביר לישראל היום, "אני מזוהה עם ציבור מסוים, ואיך אני יכול להסתובב בבית שמסתובבות בו נשים באופן לא צנוע? אי אפשר להסתדר שם עם כשרות, שבת, אפילו שפה לא נקייה זו בעיה."

מי שכן הסכים הוא יו"ר זק"א, יהודה משי זהב. "עשיתי אודישן שבו בחנו כריזמטיות, עמדות ותגובות לכל מיני נושאים," הוא מתאר, "אמרו לי שאני אפילו יכול לזכות במקום הראשון. הייתה לי אפשרות להציג את החרדים אחרת ממה שחושבים עליהם היום, להסביר עמדות ליברליות ולבוא בגישה פתוחה. מצאו עבורי פתרונות גם בענייני השבת והצניעות, והבטיחו שלא יעמידו אותי במצבים מביכים. התייעצתי עם רבנים, שאמרו לי שלאדם אחר ישר היו אומרים לא אבל אני מכיר את העולם החילוני והמדיה, ואמרו שדווקא אעשה קידוש השם. בסופו של דבר, הניתוק הארוך שההשתתפות דורשת חיסל את הסיכוי. חשבנו על עונת ,VIP-ה שנמשכת רק חודש, אבל זה לא קרה. אני לא יכול להתנתק מהמציאות ומהעבודה שלי לשלושה חודשים."

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני מת לדעת איזה רב אמר לו שזה קידוש השם כדי להתרחק מרב זה כמטחוי קשת שכנראה מערב רב

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב