יהודה רובינשטיין: "יזמתי גימיק בשם 'מחאת הנעליים', וזה הצליח מעל המצופה"

גדל בחצר צאנז, לא שוכח את ההפגנות נגד ההתנתקות, ומתחרט על קמפיינים שפגעו באנשים. יועץ התקשורת יהודה רובינשטיין עונה לשאלון שלנו

'אקטואליק' מציג – פרויקט חגיגי לחג הסוכות תשע"ט: "החיים שלי". אישי ציבור, עיתונאים, יח"צנים ידועים, זמרים ואמנים, משתפים את הסודות הכי אישיים מהחיים שלהם, בפעם הראשונה, ובכנות מלאה. לאורך ימי חול המועד נארח כאן בכל פעם אישיות ידועה אחרת, בראיון אישי יוצא דופן.

 

והפעם: יהודה רובינשטיין, יועץ אסטרטגי ומבעלי Rubinstein P.R המייצגת גופים מסחריים ואישי ציבור בתקשורת ובדיגיטל

 

רובינשטיין שימש כיועץ תקשורת בקמפיין של ש"ס בבחירות 2015 לכנסת, כדוברו של ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם, כדוברו של ראש העיר אלעד ישראל פרוש ומייעץ לחברות מסחריות וגופים ציבוריים שונים. בבחירות המונציפאליות הנוכחיות, מייעץ לכמה קמפיינים פוליטיים בולטים בערים ובמועצות מקומיות.

זיכרון ילדות עוצמתי או זכור במיוחד?

"יש עימי זכרונות רבים, אבל אירוע תודעתי אחד שנצרב גם בלב האומה הישראלית והשפיע עליי באופן אישי ונחקק עמוק בזכרוני: ההפגנות הסוערות נגד גירוש גוף קטיף שנערכו ברחוב בר אילן בירושלים, בסמוך לבית הוריי. המאבק האידיאולוגי של המתיישבים מול הממשלה דאז שהתבטא בהפגנות סוערות במיוחד והסלוגן הכה מוכר 'יהודי לא מגרש יהודי', הותיר בי רושם עז".

מי הרב או הדמות הרוחנית שהשפיעה עליך?

"כמי שקרוי על שמו של אוד מוצל מאש, ומי שהקדיש את חייו לתקומת עם ישראל אחרי השואה האיומה, כ"ק מרן האדמו"ר בעל ה'שפע חיים' מצאנז זצ"ל, גדלתי על דמותו, ולמדתי באוהלו של בנו ממשיך דרכו, כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א, מגדולי מנהיגי עולם התורה והחסידות של הדור הזה".

ספר שהשפיע עליך? ספר תורני או לאו דווקא.

"כל ספרי התלמוד, החסידות והמוסר שלמדתי בחיי השפיעו עליי בצורה כזאת או אחרת אני מניח, בדגש על ספרי הרב קוק הידועים בעומקם. ולהבדיל, 'הרועה' של גדי בלום על חייו של אריק שרון ו'צ'רצ'יל ומלחמה' שכתב הסופר ג'פרי בסט".

מה נותן לך סיפוק ביום יום?

"שאני עוסק בתחום שאני אוהב, ומרגיש שאני ממצה את היכולות שלי בצורה הכי טובה, מקצועית ונכונה שניתן".

שיר אהוב במיוחד?

"'נשל הנחש' שכתב והלחין מאיר אריאל ז"ל".

מקום אהוב במיוחד?

"חוף הים ביפו, עם דמדומי שקיעה".

הרגע הכי שמח בחייך?

"בגיל 17, בזמן המחאה החברתית ברוטשילד, הצעתי לחנות נעליים בירושלים מהלך שיווקי של "מחאת הנעליים" והצבתי אוהל ענק מחוץ לחנות. גימיק שצבר אז תאוצה רבה ברחוב החרדי והצליח מעל ומעבר למצופה".

מה מרגש אותך?

"סיפורים על ניצולי שואה, שלמרות כל התלאות שעברו, הצליחו להקים דורות חדשים. משפחות שכולות שאיבדו את יקירם מנצחים את השכול. והעובדה שאחרי כל מה שעברנו כעם, זכינו לחיות במדינה משלנו. כיהודי, זה מרגש אותי".

משהו בקריירה שאתה מתחרט עליו?

"על אנשים שנפגעו בעקיפין מקמפיינים שהייתי שותף להם".

מה בעיניך השיא המקצועי שלך עד היום?

"לא אכנס לגופם של לקוחות וקמפיינים, אך אוכל להעיד על עצמי ביושר: מעולם לא נתתי לשום שיקול חיצוני, להשפיע על עבודתי המקצועית. וזה בעיני השיא המקצועי שלי".

מה היה מעניין אותך לעסוק אם לא היית עוסק במה שאתה עוסק כיום?

"יש המון תחומים שמעניינים אותי, ברמה המקצועית והתחביבית. באופן טבעי, כשאתה עובד מול גופים וחברות אתה משתעשע במחשבה איך זה להיות מן העבר השני. ברמה המקצועית: אבטחת מידע וסייבר ויזמות נדל"ן. ברמה התחביבית: כתיבת שירים ופובליציסטיקה".

מה הסוד האישי שלך להצלחה שלך?

"באופן כללי, הסוד להצלחה בכל תחום בעיני, הוא קודם כל להשקיע את הנשמה שלך בכל דבר שאתה חלק ממנו, ולהיות מעורב בכל הפרטים הקטנים במיליון אחוז.

"בתחום הספציפי שאני עוסק בו: אל מול עיני תמיד מילותיו המחכימות של רבי שלמה אלקבץ: "סוף מעשה במחשבה תחילה" – תמיד לשקול מילים ומעשים ולזכור כי לכל מילה שיוצאת לך מהפה יש השלכות ולכל מעשה יש תוצאות.

"החלק הכי חשוב, לעניות דעתי, לדעת להקשיב לאנשים הנכונים, וללמוד מהמצליחים בתחום. זאת לא בושה להתייעץ עם קולגה או להקשיב לאיש מקצוע עם ניסיון רב. וזאת כמובן ההזדמנות, להודות לאנשים שפתחו לי את הדלת, והעניקו לי מניסיונם ומתבונתם לכל אורך הדרך, ועל זה לעולם אהיה אסיר תודה להם".

מה החלום שלא הצלחת להגשים?

"אמנם רוב האנשים בחיי המקצועיים מבוגרים ממני בגיל ובניסיון, אך עדיין צעיר אני ועוד הדרך ארוכה דיה להגשים את חלומותיי. בנימה אישית יותר, אני שואף להקדיש יותר זמן לחיי האישיים בכדי להקים משפחה ובית משלי".

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.