יהודים הותקפו ע"י המון ערבי בירושלים – ונעצרו

יהודים אשר סיירו הלילה בעיר העתיקה בירושלים הותקפו ע"י ערבים, הפורעים הערבים לא נעצרו, רק חברי הקבוצה. עו"ד רום "מחדל חמור של משטרת ישראל שלא מצליחה להגן על נערים בבירתה ואף מעכבת דווקא אותם"

 

 

חמישה יהודים, פעילי ארגון חוזרים להר, אשר סירו הלילה בעיר העתיקה בירושלים סביב שערי הר הבית הותקפו במהלך הסיור ע"י המון ערבי. הפורעים הקיפו את חברי הקבוצה ותקפו אותם באלימות, אחד מהערבים אשר היה עם רכבו אף ניסה לדרוס את חלקם.

 

את הסיור ליוו 2 שוטרים ממשטרת ישראל, אשר עם תחילת האירועים הזעיקו תגבורת וחששו להתערב באירוע. עם הגעת השוטרים הנוספים למקום לתדהמת חברי הקבוצה עיכבו השוטרים דווקא אותם, תוך שככל שידוע לא נעצר אף אחד מהתוקפים הערבים.

 

לאחר חקירתם במשטרה הוצע למעוכבים להשתחרר לאחר שיחתמו על הרחקה מהעיר העתיקה עד לדיון בעניינם ביום א'. שניים ממעוכבים סרבו לחתום ונעצרו, דיון בעניינם צפוי להתקיים הבוקר בבימ"ש השלום בירושלים.

 

עו"ד נתי רום מארגון חוננו אשר מייצג את חברי הקבוצה מסר בתגובה למחדל "מדובר במחדל חמור של משטרת ישראל שלא רק שלא הצליחה להגן על הנערים בבירתה של ישראל אלא על מנת לכסות על כך עצרה את המותקפים, ועיכבה אותם שעות רבות מעבר לקבוע בחוק. אני תקווה שמשטרת ישראל תחרוג ממנהגה ותציג בפני בימ"ש את הסרטונים מהאירוע אשר מחזקים את טענת העצורים ומציגים את אירוע התקיפה החמור שהתרחש במקום ואף את המחדל שבהתנהלות השוטרים."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משטרת ישראל בשירות הפלשתינאצים… לציון 69 שנות ציונות ישראלית לתפארת הכובד המוסלמי.
    הר הבית בידי האוייב הפלשתיני. כבוד!

    יבנה בן חיון |
    הגב