"יהודים טרוריסטים לוקחים את החוק לידיים" (וידאו)

"גל הטרור מכה במקומות רבים – משתתפים בו גם יהודים טרוריסטים שלוקחים את החוק לידיים" {השר ארדן זועם}

השר לביטחון פנים גלעד ארדן שהגיע לזירת פיגוע הדקירה ברחוב שמואל הנביא בירושלים, אמר במסיבת עיתונאים: "גל הטרור מכה במקומות רבים – משתתפים בו גם יהודים טרוריסטים שלוקחים את החוק לידיים, יש הקצנה דתית ופגיעות רצחניות.

השר הוסיף: "משטרת ישראל בסיוע הציבור מתמודדת היטב, אין ספק שישנה הסתה, ננקוט נגדם הליכים משפטיים ושום צעד לא ייפסל".

חברת הכנסת זהבה גלאון התייחסה לדקירה בדימונה, וכינתה את הדוקר מחבל: ״ככה בדיוק נראה המפגש בין גזענות, פחד, הסתה, אלימות והרגשה שאין מבוגר אחראי. ככה זה נראה כשראש העיר הכי נפיצה בישראל קורא לאזרחים לשאת נשק, כשאביגדור ליברמן קורא לא לקנות מערבים, וכשהממשלה והמשטרה לא עושות כלום אל מול מופעי גזענות נוראיים מהימים האחרונים – הפגנות מלאות ב"מוות לערבים", קריאות שלא למכור להם ולא להעסיק אותם.

אני כבר שומעת ח"כים מהימין שמגיבים לאירועים האלה ב"אסור לנו לקחת את החוק לידיים". איזה חוק? בפעם האחרונה שבדקתי, למרות הפנטזיות של מוטי יוגב וחבריו, זה עדיין היה חוקי להיות ערבי.
מי שדוקר חפים מפשע ברחוב הוא מחבל. מי שקורא "מוות לערבים" הוא מסית לרצח. מי שלא מוכן למכור לערבים או להעסיק אותם הוא גם גזען וגם עובר על החוק. ומי שנבחר להנהיג את המדינה ושותק מול הדברים האלה, הוא האחראי".

כזכור יהודי תושב העיר דקר הבוקר (שישי) ארבעה ערבים שנפצעו קל עד בינוני, אחד הנפגעים הוא עובד עירייה. הדוקר נתפס, הרקע למעשה  הוא לאומני.

למוקד 100 של המשטרה הגיעה קריאה על דקירה בסמוך לבית הספר לימן בעיר, למקום הגיעו כוחות הוקפצו למקום. שם נעצר הדוקר והועבר לחקירה.

צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול לפצועים, שניים מהם במצב בינוני ושניים במצב קל, ופינו אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

ראש עיריית דימונה בני ביטון, שהגיע לסיור שגרתי בשכונות, סיפר: "בזמן שהסתובבתי ראיתי את העובד דקור על הכביש, עם סכין זרוקה על הרצפה. לאחר מכן הגיעו כוחות ופינו אותו". ביטון הוסיף עוד כי "אני מבקש להרגיע את התושבים לא להכנס לחרדה, אני סומך על כוחות הביטחון".

צילום: אליעזר סמט – סוכנות הידיעות "חדשות 24"

ארדן 1

ארדן 2

ארדן 3

מוקדם יותר צעיר חרדי נדקר ע"י מחבל בסמוך לכיכר זווהעיל בירושלים. מתנדבי איחוד הצלה העניקו לו טיפול רפואי ובאורח נס מצבו קל. המחבל נתפס ע"י המשטרה ונעצר לחקירה. שרים, ח"כים ואישי ציבור הגיעו לזירה.

שוקי בוזגלו לוחם אש מכבאות והצלה ירושלים שעצר את המחבל בראיון לסוכנות הידיעות "חדשות 24": ״נסעתי ברכבי ברחוב שמואל הנביא, ולפתע שמעתי אנשים צועקים מחבל!! ראיתי אדם דקור ומישהו שכולם מצביעים עליו כשהוא רץ. זינקתי מהרכב, רצתי אחריו והשגתי אותו. תוך שניות ספורות השתלטתי עליו וביחד עם שוטרים חמושים ריתקנו את המחבל לקרקע. אני שמח שהצלחתי לסייע למנוע מהמפגע להמשיך ולדקור לפצוע ולסכן חיים של אזרחים נוספים״.

תיעוד מהזירה והעימות עם השוטרים:  צילום: אליעזר סמט – סוכנות הידיעות "חדשות 24"

וידאו 1 מהזירה:

וידאו 2 מהזירה:

וידאו 3 מהזירה

וידאו 4 מהזירה

וידאו 5 מהזירה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.