יהודים נעלמים: יואב לימור בעקבות ההתבוללות (וידאו)

בעקבות ההתבוללות: יואב לימור לפגוש את הקהילה היהודית בניו-יורק שמונה נכון להיום כ-6 מיליון יהודים ושמע מהם מה קורה בשטח והאם יש דרך לעצור המגמה. { "בתוך שנים לא יישארו יהודים"}

יואב לימור הוציא סרט על מצב ההתבוללות בעולם היהודי והוא חושף כי כל שנה מאה אלף יהודים נעלמים ופוטנים להתבולל בעולם, התחקיר המלא ישודר הערב בעובדה בחדשות 2.

בכל שנה כ-100 אלף יהודים נעלמים מהעולם. בגלל השואה מספר היהודים מונה כ-14 מיליון איש בלבד, קיים חשש ולפיכך ממשי שבעוד מספר שנים לא יישארו יהודים כלל

כבר תקופה שמשרד התפוצות חוקר ובודק את המגמה המדאיגה הזו שממנו עולה כי  מתוך כלל היהודים כ-85% אינם מרגישים משוייכים לדת שלהם.

הסיבות לכך נובעות מהתבוללות, הרגשת חוסר שייכות ועוד שלל סיבות,  יואב לימור לפגוש את הקהילה היהודית בניו-יורק שמונה נכון להיום כ-6 מיליון יהודים ושמע מהם מה קורה בשטח והאם יש דרך לעצור המגמה.

 

לימור נפגש עם מנהלי בתי ספר, מוכרי חנויות יודאיקה וראשי קהילות שמתארים מציאות שבה יותר ויותר יהודים מאבדים זהות ומתרחקים מהמורשת. "לא היו מספיק תלמידים", מספרת אחת מעובדות בית הספר היהודי "ליסה קמפנר" שנסגר השנה לאחר 47 שנות פעיולות. "פעם בית הספר היה מלא, אבל עם השנים זה הלך וקטן עד שלבסוף החליטו לסגור אותו".

למה זה קרה?
"יש כאן עדיין חיים יהודיים אבל הם שונים מבעבר. העולם השתנה ויש נישואים בין גזעיים ודברים משתנים ולכן חשוב היום, יותר מתמיד, לשמור על המסורת כי כשהיא תיעלם, היא תיעלם לנצח".

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.