יהודית יוסף מדברת לראשונה על חמיה המר"ן עם סיון רהב – צפו בוידאו מרתק

האשה הזאת נחשפת לראשונה מול המצלימות, הרבנית יהודית יוסף אשתו של הבן הרב משה, אשר ביחד עם בעלה הם דאגו לרב מכוס התה ועד ניהול סדר היום, דבר זה הביא את יהודית יוסף להיות לאישה המקורבת ביותר לרב וכמובן המשפיעה ביותר בש"ס, כשהיא מאחורי הקלעים.

בראיון בלעדי לחדשות 2 לסיון רהב מאיר היא נחשפת פעם ראשונה היא מדברת על הפרידה והגעגועים, על הדמות הגדולה מתחת לגלימה, על סבא ואיש משפחה.

לשאלת סיון רהב על שפתו שלא תמיד היתה מוסכמת ומקובלת על כולם, ענתה, "הוא בעצם גידל דור של בני תורה מהאנשים הכי פשוטים. הם היו חייטים, סנדלרים ובעלי מאפיות. הוא חי איתם וחי את הסגנון העמך – וכך הוא גם דיבר את שפתם. הוא אף פעם לא הבין את הנושא שהתקשורת מאזינה לו. הוא תמיד החשיב את עצמו כאדם רגיל, כזה שפשוט אכפת לו מעם ישראל".

יהודית אמרה גם כי חמיה הגדול אמר שכל ההתעסקות בפוליטיקה היתה לש"ש בלבד: "הוא הסביר לנו שאת ש"ס הוא הקים לא לטובתו האישית – אלא לטובת עם ישראל. הוא עוד אמר שאם הוא יבוא לשמיים הוא ייתבע על זה שהוא יכל לעזור לכלל ישראל והוא לא עשה עם זה כלום".

יהודית יוסף משחזרת את הימים האחרונים כשהרב הבין כי תפקידו נגמר בעולם ושלא יוכל עוד לעסוק בתורה כרצונו, "ברגע שהבין שבמקום לשבת בספריה הוא שוכב במיטה, הוא אמר בבכי שללא עולם התורה אין טעם לחייו".

היא מתארת בצער את רגעי הפרידה ממנה, "הוא אמר לי 'אני רק רוצה להודות לך על כל מה שעשית לי עד עכשיו. אני רוצה לבקש סליחה שהטרחתי אתכם'. הבנתי שהדברים נאמרים כסוג של פרידה. פרצתי בבכי ואמרתי לו – 'זו אינה טרחה, אנחנו נמשיך לעזור לך', אבל הוא לא ענה לי".

צפו בוידאו בראיון המרתק עם סיון רהב מאיר – באדיבות רשת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.