יהודי בטלית עם אף גדול ומטבעות זהב על כרטיס אשראי בנורבגיה

כרטיס אשראי ועליו יהודי עם אף נשרי גדול, חובש כיפה ועל כתפיו טלית וברקע מטבעות זהב, הונפק בידי חברת בנקאות גדולה בנורבגיה. החברה: "הפיקוח הידני כשל במקרה ספציפי זה, ואנו מצטערים מאוד על כך"

קריקטורה אנטישמית המזכירה תקופות אפלות באירופה של מלחמת העולם השנייה, ועליה כרטיס אשראי ועליו יהודי עם אף נשרי גדול, חובש כיפה ועל כתפיו טלית וברקע מטבעות זהב, נמצאה על כרטיס אשראי רשמי של חברת DNB. אזרח אוסטרלי המתגורר בנורבגיה אליו הגיע הכרטיס, פרסם צילום של הכרטיס הפוגעני, ובהמשך פנתה קרן "הללו", הפועלת לקידום ישראל בעולם, להנהלת בנק DNB והתלוננה.

בדברים לחדשות 2 Online סיפרו בקרן: "אנחנו קרן פרו-ישראלית המקבלת מידע רב על מקרים כאלו ברחבי העולם. מישהו שלח לנו את התמונה הזאת, העברנו את זה במייל לחברה בנורווגיה ותוך כמה שעות סגן נשיא החברה יצר קשר ושלח מכתב מנומק עם התנצלות".

בתגובה לתלונה שהגישה הקרן, התנצל סגן נשיא החברה, אוון ווסטרוולד, וכתב: "נמסר לנו שעל כרטיס ויזה שהונפק על ידינו, הופיע ציור אנטישמי של יהודי", נכתב. "בדקנו את העניין מיד. התברר שהכרטיס הונפק על ידי מערכת המאפשרת ללקוחותינו להעלות תמונות משלהם ולהדפיסם על הכרטיס המונפק עבורם. עם זאת, יש לנו קווים מנחים נוקשים באשר לאילו תמונות מותר להעלות, והפיקוח הזה נעשה ידנית. למרבה הצער, הפיקוח הידני כשל במקרה ספציפי זה, ואנו מצטערים מאוד על כך. הכרטיס הזה לא אמור היה להיות מודפס בשום אופן".

"ניצור קשר עם הלקוח, נחסום את הכרטיס וננפק לו כרטיס חדש ללא תמונה", אמר הסגן והבהיר: "אין מדובר בכרטיס המונפק בהנפקה המונית, והתמונה נמחקה מהמערכת שלנו. אנו מצטערים מאוד על כך, ומקווים שתוכלו להעביר את תשובתנו זו למי שיעלה שאלות בנושא".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חברה תתעוררו!!!! האנטישמיות גואה בעולם, המשיח בפתח!! איך תקבלו את פניו???

  אני |
  הגב
 2. בעיקרון כל אחד יכול להזמן איזה תמונה שבא לו מודפסת על הכרטיס אשראי

  ירון |
  הגב
 3. עשיתם מזה סיפור!

  מישהו עשיר רוצה להראות לכולם שהוא עשיר "כמו יהודי" |
  הגב