צפו: מקהלת הילדים ריגשה את הנשיא "עושה שלום" (וידאו)

נשיא המדינה נפגש עם נציגי הקהילה היהודית הגיאורגית בבית הכנסת הגדול שבטיבליסי ואמר, ״אסור לנו לתת לטרור את הכוח להחליש אותנו ועלינו לעמוד איתנים, יחד, על משמרר ביטחוננו, יהודי כל העולם ומדינת ישראל ערבים זה לזה, עם אחד אנחנו״ {ביקור הנשיא בגיאורגיה}

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נפגש הערב, שלישי, י"ב בטבת, 10 בינואר, עם נציגי הקהילה היהודית הגיאורגית בבית הכנסת הגדול שבעיר טיבליסי, בטרם סיים את ביקורו הממלכתי בגיאורגיה והמריא חזרה לישראל.

"בשעות קשות וכואבות אלו אני רוצה למסור תנחומים וחיבוק חם למשפחות החיילים שנרצחו ביום ראשון בירושלים," פתח הנשיא את דבריו והמשיך: "מכאן, ממרחק, אני שולח את דאגתי ואת תפילותיי לשלומם של הפצועים שחלקם נאבקים על חייהם. אני רוצה להודות לחיילי צה"ל ומפקדיו, לאנשי ונשות השב"כ, המשטרה וכל זרועות הביטחון וההצלה העושים לילות כימים כדי להגן עלינו, לאנשים היקרים הפועלים ללא הרף למען ביטחוננו. אסור לנו לתת לטרור את הכוח להחליש אותנו ועלינו לעמוד איתנים, יחד, על משמר ביטחוננו."

הנשיא התייחס להיסטוריה של יהודי גיאורגיה והקשיים שחוו במהלך השנים ואמר: "האמונה והגבורה של יהודי גיאורגיה, לא היו רק בעבר. יהודי גיאורגיה נאבקו במסירות נפש על יהדותם בימי סטלין. ויהודי גיאורגיה, היו אלו שהחלו לשבור ולסדוק את מסך הברזל. אני זוכר היטב את המכתבים הפומביים ששלחו שמונה עשר המשפחות מגיאורגיה לוועדה לזכויות האדם של האו"ם מכתבים שסייעו לפתיחת השערים."

 

"הקשרים בין מדינת ישראל לגאורגיה הם קשרים טובים, אבל אנחנו צריכים לעשות יותר כדי לחמם אותם." אמר הנשיא והדגיש :"וכאן יש לכם תפקיד מרכזי. הלב היהודי, הקשר אל הקהילה היהודית החמה שנמצאת כאן מוסיפים נשמה מיוחדת לקשרים בין המדינות. רק השבת קראנו בתורה בפרשת וייגש על יהודה שהיה מוכן להיות ערב לאחיו בנימין ולהיכלא במקומו. הערבות ההדדית היא סוד כוחו של עם ישראל, כך היה בעבר וכך כיום – יהודי כל העולם ומדינת ישראל ערבים זה לזה, עם אחד אנחנו. אנחנו נעשה כל שבידינו להמשיך ולשמר את הקשר החם אתכם ועם גאורגיה, ואני בטוח שגם נצליח."
מאוחר יותר ימריאו נשיא המדינה ורעייתו חזרה לישראל.

הנשיא פרסם את התיעוד המרגש הזה וכתב: "הצטרפו אלי ואל ילדי הקהילה היהודית בטביליסי לתפילת ״עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו, ועל כל ישראל, ואמרו אמן."

הצטרפו אלי ואל ילדי הקהילה היהודית, תלמידי בית הספר אור אבנר חב"ד בטביליסי לתפילת ״עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו, ועל כל ישראל, ואמרו אמן."

פורסם על ידי ‏Reuven Ruvi Rivlin – ראובן רובי ריבלין‏ ב- יום שלישי, 10 בינואר 2017

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.