יהורם גאון: "אני לא צריך לחזור בתשובה, אני שם"

יהורם גאון מספר על עצמו ועל תופעת ההתקרבות לדת: "אמנים מוצאים את עצמם עושים סיבוב של 360 מעלות, וחוזרים אל אותו מקום שממנו ברחו, והם חוזרים אל אותו אלוקים שברחו ממנו מזמן, וזה ממלא את כל תוכן חייהם… כל זמר שני, פתאום חוזר ומדבר לאלוקים".

אחד מגדולי הזמר החילוני יהורם גאון, ידוע בקרבתו למסורת, במהלך השנים האחרונות הוא הביע את רחשיו וקרבתו לדת.

בראיון ל Ynetהוא הביע את אמונתו הבלתי מעורערת באלוקים ומאמין גדול ברוח היהודית, "בתקופה החלוצית כל השירים היו שירי גבורה, ושירי אהבה, ושירים של ציונות, ולא מצאת שם את אלוקים בכלל", הוא אומר. "הם רצו לברוח מכל דבר שהזכיר להם את אבותיהם, מכל דבר שהזכיר להם את הגלות".

גאון מסביר על התופעה של הסלב'ס ששבים לדת ואמר כי במעין תנועת נגד, הציבור חזר לשורשים ודורש שירי אמונה, "אמנים מוצאים את עצמם עושים סיבוב של 360 מעלות, וחוזרים אל אותו מקום שממנו ברחו, והם חוזרים אל אותו אלוקים שברחו ממנו מזמן, וזה ממלא את כל תוכן חייהם… כל זמר שני, פתאום חוזר ומדבר לאלוקים".

"כששואלים אותי מי אני, אני אומר שאני יהודי-ישראלי, וזה לפי דעתי אומר הכל… אם אין את הזיקה הזאת, שקודם כל אני יהודי, ואחר כך ישראלי – אז אני חושב שאין לנו זכות ואין לנו יכולת להישאר כאן.

"שאלו אותי תמיד, מה עם לחזור בתשובה. אמרתי: אני לא צריך לחזור בתשובה, אני שם. אני כל הזמן שם בדרכי שלי. אין לי מאיפה לחזור, ואין לי לאן לחזור". מספר גאון.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זמר ענק

    איזה זמר ענק. יהורם גאון הוא ללא ספק אחד מעמודי התווך במוסיקה הישראלי. והמדהים ביותר שהוא ממשיך להופיע ללא הפסקה כאילו היה בן 30.

    חיים |
    הגב