יהושע פולק: "ייתכן שהפלג ייתמכו בדייטש"

לאחר שחיים אפשטין הודיע כי יתמודד לראשות עיריית ירושלים, האיש החזק בבירה יהושע פולק מבהיר בראיון לגלסנר בקול ברמה על התוכניות של הפלג הירושלמי

לאחר שחיים אפשטין הודיע כי יתמודד לראשות עיריית ירושלים, האיש החזק בבירה יהושע פולק מבהיר בראיון לגלסנר בקול ברמה על התוכניות של הפלג הירושלמי: "הקו שהלכנו בו לא השתנה". אמר פולק. לדבריו"אם יהיה מועמד אחד שיאחד את כולם אז נתמוך בו".

פולק לא שלל אפשרות שהפלג יתמוך במעומד החרדי. "אם יוסי דייטש יודיע על מועמדותו והשותפים שלו יודיעו שילכו איתו, נתמוך בו בתנאי שיכבד את ההסכמים מולנו וייתן לנו יחס של שותפות אמת".

עיתון 'הפלס' פרסם בסוף השבוע כי כי מפלגת בני תורה מתכוונת לפצל את הקול החרדי בבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים. הפלג הירושלמי יתמכו בנציגם בעירייה חיים אפשטיין שירוץ מטעמם באופן עצמאי. בבחירות האחרונות קיבלה בני תורה כעשרת אלפים איש – תוצאה שתקשה את החיים על יוסי דייטש לקבל רוב לראשות העיר. המשמעות: הפלג יכתירו את ראש הבא – שמן הסתם יהיה חילוני.

הפיצול החרדי מוריד משמעותית את סיכוייו של דייטש לזכות בבחירות, ובהפלס מנמקים את ההחלטה: "בחודשים הללו מתחוללים מתווים הרסניים לקיבוע של גזירת השמד והחקיקה לגיוס בני הישיבות, בני התורה מבטא עמדה ייחודית ונחרצת, ואינו יכול להוות חלק אינטגרלי מאותו קונצנזוס פוליטי", נכתב בעיתון.

הפלס מסביר כי ההחלטה להציב מועמד לראשות העיר מהווה המשך ישיר להוראתו של הגר"ש אויערבאך זצ"ל בבחירות הקודמות, שאושררה עתה שוב ע"י גדולי התורה של 'בני תורה'.

העיתון כותב כי ההחלטה להתבדל מהמפלגות החרדיות האחרות נעשית במודע ובמכוון, והוסברה בשעתו כביטוי נוסף לחילוקי הדעות העמוקים בין החוגים החרדיים בשאלות מהותיות כמו היחס לחוק השיויון בנטל.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אנו עומדים בפני גזירה שבה שופטים רשעים {ציונים} רוצים לעקור את כל התורה כולה מהיהודים החרדים. ומועצת גדו"י קבעה שחוק גיוס השמד והזימה הוא רע לבריות ורע לשמים, אסור להתפשר כלל וכלל.

  אנו עומדים בפני גזירה שבה שופטים רשעים {ציונים} רוצים לעקור את כל התורה כולה מהיהודים החרדים. ומועצת גדו"י קבעה שחוק גיוס השמד והזימה הוא רע לבריות ורע לשמים, אסור להתפשר כלל וכלל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. איש אומר אמת. אם תתנו לפלג מה שהם דורשים תקבלו את קולם בקלפי

  לא נראה לי שזה יקרה

  דוד |
  הגב