יהושע פולק 'לאקטואליק': "בזכות אגודה – הממשלה נפלה"

אורח מפתיע הגיע אתמול לישיבת אגו״י, היה זה יהושע פולק מבכירי ׳הפלג הירושלמי׳ , בשיחה ל'אקטואליק' הוא חושף פרטים מהישיבה החגיגית של אגודת ישראל. "אגודה התפארו שהצליחו להפיל את הממשלה"

אורח מפתיע הגיע אתמול לישיבת אגו״י, היה זה יהושע פולק מבכירי ׳הפלג הירושלמי׳ שבעבר היה מבכירי שלומי אמונים אולם גם היום ממשיך לסייע לאגודת ישראל. "אני מייצג את הפלג וגם עוזר לאגודת ישראל לעת מצוא מסביר פולק ל'אקטואליק'. איש המספרים שכבר חזה מערכות בחירות מספר לאקטואליק את עיקרי הדברים שעלו על השולחן הישיבה החגיגית.

"בגדול", אומר פולק, "דיברנו על ההישג הגדול של אגודת ישראל שהצליחה לכפות את דעתה בעניין הגיוס. אגודה ביקשה – וקיבלה את מבוקשה. חוק הגיוס לא עבר במתכונתו הנוכחית – ולכן הממשלה נפלה".

כזכור, סגן השר יעקב ליצמן התייחס בכינוס הסגור של אגו״י לעניין הורדת אחוז החסימה ולאחדות המסתמנת בין דגל לאגודה: ״אני מעולם לא הסכמתי להורדת אחוז החסימה וכל הפרסומים בעניין היו שקר". אמר ליצמן, "אני מודיע שאנחנו מתנגדים לזה. אינני רוצה לדבר פה על המונציפאלי למרות שדרוש בדק בית מקיף״.

ליצמן התייחס בישיבה הסגורה של מרכז אגודת ישראל להליכה עם אגודה: ״נלך יחד עם 'דגל' בבחירות הקרובות. לפני שנישב עם דגל על כל הפרטים נצטרך לשבת בתוכנו לקבוע מה היה ומי יהיה״.

‏ליצמן התייחס גם על המפץ בימין: "זה לא קשור אלינו, כולנו חזקים ויציבים. סיימנו קדנציה מוצלחת עם הישגים דרמטיים של נציגי אגודת ישראל. דאגנו לכולם ולא רק לחרדים.

לאחר מכן, דיבר פרוש על השגיו במשרד החינוך. "מחיקת משנת לפיד את פירון, הגדרת כללי מוסדות הפטור והמוכר שאינו רשמי. סידור נושא רישוי ובינוי – כל זה הצלחתי לתקן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למה עזבת את אגודה?????????

    למה באמת?
    הרי הפלג כל כך קטנים וקיקיונים….ואלימים

    שאלה |
    הגב