יהושע פולק מפתיע: בקדנציה הקרובה יהיה ראש עיר חרדי בירושלים

כהמשך לראיונות שנתן אתמול יהושע פולק, גזבר עיריית ביתר עלית ומראשי סיעת 'שלומי אמונים' באגודת ישראל, התראיין הבוקר (רביעי) פולק לרדיו 'קול ברמה', בתכניתו של מרדכי לביא, שם הפתיע את השדרן והמאזינים כאשר במהלך הראיון סיפר כי למרות כל התחזיות ומה שנראה בשטח, אישיות חרדית הולכת לרוץ לראשות העיר (ולדעתו גם לקטוף אותה), אולם הוא לא חשף מיהי בדיוק.
במהלך הראיון אמר פולק: "בקדנציה הקרובה, יוסי דייטש ואני נהיה סגני ראש העיר", אך את ההפתעה הגדולה, כאמור, סיפק כאשר הוסיף ואמר: "הולך להיות מועמד חרדי לראשות העיר".
מיהו המועמד? נדמה שפולק הוא היחידי שיודע זאת, ואולי אף המועמד עצמו אינו יודע…
לפי הסימנים מהשטח, אורי לופולינאסקי לא הולך להתמודד על ראשות העיר. האם יהיה זה איש דגל התורה העומד בראשות סיעת דגל התורה בירושלים יצחק פינדרוס? שלומי אמונים, לפחות, היו רוצים שכן. "הפעם זה תורה של דגל התורה להציג מועמד לראשות העיר", הבהיר אתמול יוסי דייטש, סגן ראש העיר, וזאת למרות שלכולם ברור כי לפינדרוס אין סיכויים גבוהים לזכות בכיסא הנכסף, במיוחד לאחר שהוא מזוהה כמועמד חרדי מאד והוא לא יכול לגרוף כמעט קולות שאינם חרדיים.
כזכור, אמש הכריז פולק בריאיון לרדיו קול ברמה כי הוא יתמודד ברשימת אגודת ישראל על מקום במועצת העיר ירושלים וכסגן ראש עיר.

לדברי פולק: "לא הודחתי בפעם הקודמת", והוסיף: "כי הפעם כנציג שלומי אמונים אני רוצה לחזור לעשייה הציבורית כסגן ראש העיר ומחזיק התיק לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים".

גורמים בעיריית ירושלים אומרים ל'קוקר', כי במידה והמהלך יושלם כהלכה, יצטרך הנציג הבכיר של שלומי אמונים יוסי דייטש להיפרד מתפקיד הסגן לטובת יהושע פולק, אולם נדמה כי הקרב בין השניים יהיה עד הרגע האחרון.

פולק נחשב לאחד העסקנים הממולחים והבקיאים ביותר בנעשה במסדרונות משרד האוצר.

בשנת 1981 נכנס למועצה הדתית בירושלים בתור ממלא מקום ראש המועצה הדתית וכיהן בה עד 2002.

בשנת 2003, בבחירות לרשויות המקומיות, התמודד מטעם מפלגת יהדות התורה ושובץ במקום השני ברשימת יהדות התורה למועצת עיריית ירושלים. לאחר שיהדות התורה זכתה ב-9 מנדטים במועצת העיר, נכנס גם פולק למועצת עיריית ירושלים וכיהן בה כסגן ראש העיר תחת אורי לופוליאנסקי, כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בעיר, ובמקביל מכהן גם כגזבר עיריית ביתר עילית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.