"יהיו הקלות משמעותיות לטובת החרדים"(הקלטה)

מנכ"ל משרד רה"מ בראיון ל'קול חי': "אנחנו רוצים שגם לבוגרי החינוך החרדי תהיה הזדמנות". וגם: מיהו חרדי? האזינו {אפליה מתקנת}

אישור "אפליה מתקנת" לחרדים במגזר הציבורי: מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, העניק הבוקר ראיון ל'קול חי' והתייחס בהרחבה לנושא. האזינו


(באדיבות רדיו 'קול חי')

"הוחלט עכשיו שיש צורך לשלב כמובן את החרדים שמעוניינים לעבוד גם בסקטור הפרטי וגם בסקטור הציבורי, ובתור דוגמא אישית הסקטור הציבורי צריך לדאוג לכך שהמצטיינים והאנשים שרוצים לעבוד –יעבדו. אנחנו קיבלנו הרבה פניות מהמגזר החרדי שרוצים להשתלב ולא מצליחים ולכן קיבלנו החלטה של אפליה מתקנת ראויה שבו תינתן עדיפות לחרדים שמתמודדים על מכרזים ויכנסו לתוכניות של מצטיינים וכו', בכוונה לשלב אותם בתפקידי מפתח בסקטור הציבורי", אמר גרונר.

גרונר הוסיף: "אנחנו זיהינו שבהרבה מאד מהמכרזים יש נניח חרדים שאולי לא עומדים בתנאי סף מוגדרים, ספציפיים, אני לא מדבר על תפקידים של עריכת דין או משהו שצריך רקע ספציפי, אבל נניח שדורשים תואר מסוים ובגלל התרבות או בגלל הרקע של חלק מהמתמודדים החרדים, יש להם יכולות, יש להם את ההבנה, את החוכמה, אבל אין להם את התואר הספציפי הזה או אחר. לכן אנחנו רוצים להגיע למצב שאנחנו לא נתעקש על דברים מסוימים אצל המגזר החרדי וגם אם יש שני מתמודדים שהם שניהם ראויים באותה מידה אז תינתן העדפה לחרדי כדי לשלב אותם. אנחנו מדברים על כשישים תפקידים בשנה, תוכנית של חמש שנים ורוצים לגרום לכך שבסוף כל מיני תקופות אותם חרדים ישתלבו בסקטור הציבורי. אני רוצה להדגיש שלא מדובר רק על תפקידים "חרדים קלאסיים". יועצים לענייני חרדים וכאלה. אנחנו רוצים לשלב את החרדים בכל מיני תחומים: גם בצד הכלכלי, גם בצד התפעולי, גם בצד הלוגיסטי, בכל הדברים".

גרונר נשאל כיצד יגדירו חרדים לצורך זה והשיב: " יש דברים מאד ברורים של מישהו שגדל בחברה החרדית. איפה הוא למד, איזה רקע יש לו וכו'. אנחנו רוצים לגרום לכך שאותם אנשים שגדלו במערכת החרדית , במסלולים החרדיים, שיוכל להשתלב ואם אנחנו מזהים מצב שבו לא נתנו לו עד עכשיו או לא קיבל סיכוי הוגן, עכשיו אנחנו רוצים להבטיח שאותם אנשים, מאותן אוכלוסיות, מאותו ציבור – יקבלו את ההזדמנות ההוגנת. להגיד לך עכשיו בדיוק איך יגדירו חרדי מול מישהו אחר – אפשר לבדוק ולחזור אליך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.