יואליש קרויס יישלח לכלא ל-7 חודשים

יואליש קרויס מי שכיהן בעבר כקמב"ץ 'העדה החרדית' יישלח לשבעה חודשי מאסר בכלא, קרויס יספוג גם 50 אלף שקלים קנס בעקבות העלמות מס מהכנסות על שחיטה במאה שערים בירושלים. {"פעל בתחכום רב"}

יואליש קרויס מי שכיהן בעבר כקמב"ץ 'העדה החרדית' יישלח לשבעה חודשי מאסר בכלא, קרויס יספוג גם 50 אלף שקלים קנס בעקבות העלמות מס מהכנסות על שחיטה במאה שערים בירושלים.

על פי פסיקת בית המשפט, במידה וקרויס יבחר שלא לשלם את הקנס, יוטלו עליו שלושה חודשי מאסר נוספים. לטענת הפרקליטות, קרויס הפעיל במשך כחמש שנים משחטה שפעלה ללא רישיון בשכונת מאה שערים

המשחטה המדוברת נמצאת בשוק מאה שערים. היא פעלה כבר יותר ממאה שנה, ולפי תושבי השכונה היא לא נועדה לצורכי רווח אלא לצורך כשרות מהודרת. במקום שחטו בכל שבוע מאות עופות בלבד, ומתכונת הפעולה שונה מכל משחטה מסחרית אחרת: מחיר השחיטה אינו אחיד, וכל תושב משלם כפי יכולתו.

מכתב האישום עולה כי בשנת 2006, כאשר המשחטה החלה לפעול, ההכנסות הסתכמו בכ-172,000 שקלים, עליהם לא דיווחו השניים. גם בשנים הבאות העלימו השניים הכנסות של מאות אלפי שקלים, ולטענת הפרקליטות הסכום הכולל של עבירות המס מסתכם בכ-2.5 מיליון שקל. כמו כן, קרויס נאשם בכך שמעולם לא הוציא תעודת זהות.

עו״ד דפנה אברמוביץ מפרקליטות מחוז ירושלים מסרה בעקבות גזר הדין כי קרויס, "פעל בתחכום רב, כאשר לא רק העלים את קיומם של העסק ושותפו וכן את הכנסותיו מרשויות המס, אלא אף אינו מחזיק תעודת זהות ובכך מעלים למעשה את קיומו ומונע מרשויות המס לבדוק את פעילותו".

לדבריה, "עניינם של קרויס וטרוה מהווה דוגמא מובהקת לקושי באכיפת תשלומי המיסים לרשויות המס בכלל ובפרט בקהילות סגורות כמו מאה שערים ומזרח העיר ירושלים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כואב הלב יואליש איש מקסים מכניס אורחים מלא באהבת ישראל כולנו בתפילה שיחזיק מעמד

    שייעה דוידוביצ |
    הגב