יוהנסבורג: נפתח משפטו של הרב ברלנד • גורם בקהילה היהודית: "הרשויות מכבדות אותו"

כלי התקשורת בדרום אפריקה מדווחים כי בשל מצבו הרפואי הירוד של הרב – המשפט מתקיים שלא בנוכחותו. גורם בקהילה היהודית ל'קוקר': הן במעצר והן בבית חולים הרב זכה ליחס מכובד ומיוחד מצד הרשויות. גם הקהילה היהודית עומדת לצידו"

לקראת הסגרה? כלי התקשורת בדרום אפריקה מדווחים כי לפני שעה קלה נפתח בבית המשפט ביוהנסבורג משפטו של הרב אליעזר ברלנד שנעצר במדינה לפני מספר ימים.

ע"פ הדיווח, קיומו של הדיון היה מוטל בספק עד לרגע האחרון – זאת בשל מצבו הרפואי הרעוע של הרב, אולם בהתייעצות עם רופאיו ומקורביו הוחלט להביא אותו לאולם בית המשפט הישר מבית החולים שבו היה מאושפז.

בתוך כך, גורם בקהילה היהודית בדרום אפריקה אומר בשיחה ל'קוקר' כי היחס של הרשויות במדינה לרב הוא מכובד ומתחשב. לדבריו, "הן בשלב המעצר והן בשלב האשפוז כל מי שבא איתו במגע התייחס אליו בכבוד ובהכנעה".

הגורם מציין שבבית החולים הוגש לרב אוכל כשר למהדרין, כמו כן הוא זכה למילוי מיידי של כל בקשה שהעלה.

על היחס של הקהילה היהודית לרב אומר הגורם כי "הקהילה מגבה אותו לחלוטין ורואה בו צדיק שסובל על לא עוול בכפו.

כזכור, לאחר שנים של נדודים, הרב אליעזר ברלנד נעצר לפני כשבוע על ידי הרשויות בדרום אפריקה מתוך מטרה להסגירו לישראל. מיד לאחר המעצר התעלף הרב ואושפז בבית חולים.

לפני כשבועיים, פרסם אתר החדשות היהודי 'ג'ואיש ריפורט'  כי מנהיגה הגולה של קהילת 'שובו בנים', הרב אליעזר ברלנד, יסגיר עצמו בשבוע הבא לישראל – זאת בתום כמה שנים של נידודים.

ע"פ הדיווח של האתר, הרב סיכם על הסגרתו כבר לפני כשבועיים אלא שבשל עיכוב מסויים עורך דינו ומשטרת דרום אפריקה קבעו את יום שני הקרוב כמועד ההסגרה.

כזכור, הרב ברלנד נמלט מישראל בעקבות חקירה שנפתחה נגדו, במהלך השנים הוא נדד בין מדינות שונות בהן מרוקו, דנמרק וזימבבואה, כאשר לאחרונה הוא קבע את מקום מושבו – יחד עם כמה מאות מחסידיו – בדרום אפריקה, כשגם שם הוא חמק מספק פעמים ממעצר.

לפי שעה לא ברור כיצד ינהגו הרשויות מיד עם הגעתו לארץ, כאשר קיימת ההערכה כי בעקבות העובדה שהסגרתו התבצעה בכפוף להסכם – הוא לא ייעצר מיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.