יוזמה: הגבלת סכום הגביה היומי בחניוני בתי החולים בארץ

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית * ח"כ נחמן שי (העבודה) עתיד להגיש גם בקשה לקביעת מחיר אחיד לחניה בבתי חולים

בשורה משמחת למאושפזים בבתי החולים ולבני משפחותיהם. ועדת השרים של הכנסת אישרה את הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית (התנועה), הקוראת להגביל את סכום הגבייה היומי לעשרה שקלים- סכום שהיתכנותו תיבדק בהמשך. מי שנאלץ לבקר בתדירות בבתי חולים, לרוב בנסיבות לא נעימות ממילא, חווה בוודאי על בשרו ובכיסו את התסכול הרב שבמצוקת החניה ובכורח לשלם בחניוני בתי החולים בארץ, בין חמשה עשר שקלים לשבעים שקלים.

ההצעה שגרסתה הראשונית אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה לקראת הגשה לקריאה טרומית, היא הצעתו של ח"כ מאיר שטרית, המבקשת לקבוע כי חניוני בתי החולים לא יגבו סכום הגבוה מעשרה שקלים ליום וכי תשלום עבור החניה יכול לשמש את בעל הרכב כתשלום לכל היום, ושהוא יכול להיכנס ולצאת מהחניה באותו יום ללא הגבלה. עוד מוצע כי מפעיל של חניון כזה יהיה פטור מתשלום דמי חכירה למינהל מקרקעי ישראל. " לא יכול להיות שכיום בתי החולים מנסים להרוויח כסף על חשבון מצבם של ציבור החולים" אומר ח"כ שטרית.

אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה'-המטפל בחולי סרטן ומסיע חולים לבתי חולים, בירך על הצעת החוק של חבר הכנסת מאיר שטרית שתסייע לעשרות אלפי חולים ובני משפחותיהם המתמודדים עם חוליהם ונאלצו לשם עד כה סכומי כסף גבוהים בחניונים בבתי החולים השונים בארץ. אברמן מוסיף יחד עם זאת, כי בתי החולים ראויים לשבח בכך שעד כה הייתה קיימת התחשבות בקהלים מסוימים, כמו חולי דיאליזה, מטופלים אונקולוגיים או מאושפזים לתקופה ארוכה, וזאת כמובן בהתאם לקריטריונים שמשתנים ממקום למקום.

בתוך כך, הצעת חוק נוספת עתיד להגיש בקרוב ח"כ נחמן שי, המבקש גם הוא לקבוע מחיר אחיד לחניה בכל יום. לדעת ח"כ שי משרד התחבורה צריך לקבוע את התעריף הסופי. ח"כ שי מציין כי כבר ששים חברי כנסת תומכים בהצעה שלו.

.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני כותבת זה בדמעות.. למה לא לשפר את הצניעות בבני ברק? למנוע צרות!

  אתם טיפשים, בזכות נשים צדקניות אנו חיים הם מחזיקות את העולם מונעות פיגועים תאונות מחלות וגזרות קשות מעם ישראל, מסירות קטרוג גדול מעם ישראל, מדוע לא מתעסקים להוציא את הפאות המטונפות שיש היום והחצאיות הקצרות הבגדים הצמודים.

  למה לא יוצאים כנגד זה??? כל זה גורם לכל הבעיות שיש היום. צריך להצדיע לנשים האלו שמקבלות השפלות ברחוב ולעג ועושות מסירות נפש הכל לשם שמיים הצניעות שלהם והתפילות שלהם עושות הרבה רעש בשמים.

  ודאי שהקב"ה יקבל תפילה שלהם ולא של מודרנית עם חצאית קצרה שמכשילה את הרבים ומביאה אסונות. ממתי ד"ר יקבע משהו עם להוציא "כת" או לא? מי הוא בכלל??? רק הקב"ה קובע!!!!!!!! וזה לא כת זאת קבוצה של נשים צקדניות ה' ישמור אותם ויאריך ימיהם אשר הולכות כמנהג אמותינו עד לכמה עשרות שנים אחורה.

  בבקשה תפסיקו לקטרג עליהם אתם תענשו על כך בשמיים בחומרה הקב"ה שונא פריצות זימה וניאוף ושקר שלכם, וכל מי שיוצא נגד הקדושה יתן דין וחשבון כי הוא נלחם נגד הקב"ה ח"ו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב