יוזמה מהשטח: "פעילים למען דגל התורה" (גלריה)

השטח מתעורר: אברכים הנמנים על מפלגת 'דגל התורה' יצאו ביוזמה: "פעילים למען דגל התורה" על כל אברך להביא לפחות קול אחד שאינו נמנה על המעגל הטבעי של התנועה. אמש (מוצ"ש) התכנסו לראשונה בראשות רבנים ואישי ציבור. בעריש פילמר תיעד.

מאות אברכים השתתפו הערב בכינוס אברכים למען התורה" בבית המדרש "דברי שיר" בבני ברק * הכינוס נערך ע"י "פעילים למען דגל התורה" והוא הראשון בסדרת עשרות כינוסים בקהילות האברכים בכל רחבי הארץ

הערב נערך בבני ברק כינוס למען "יהדות התורה" בסימן "להיקהל ולעמוד על נפשנו" על ידי "פעילים למען דגל התורה". הכינוס נערך בבית המדרש "דברי שיר" בהשתתפות מאות אברכים, ראשי קהילות וגבאים מכל רחבי העיר.

הכינוס החל בדברים נרגשים שנשא הגאון רבי חזקיהו מישקובסקי משגיח ישיבת "ארחות תורה" שהביא את דברי מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן לפעילים למען דגל התורה, שקרא לאברכים להתכנס ואפילו בבית כנסת כיוון שזהו עת לעשות לה' הפרו תורתך, ומי הוא זה אשר אינו נזעק לאור האיומים על עולם התורה, כל מי שאינו מתעורר לפעול ולהפעיל כנראה בלבו יצר הרע גדול. לאחריו דיבר הגאון רבי ישראל בונים שרייבר ראש ישיבת "נתיב דעת" שהביא את דברי הגמ' שאלו הפורשים מן הציבור אין להם חלק לעוה"ב, המחויבות של אברכים לפעול ולהפעיל אינה בגלל שהח"כים דואגים לנו, אלא בגלל המחויבות של ציבור. לאחר מכן נשא דברים ח"כ משה גפני, יו"ר "דגל התורה" שאמר כי כיום המלחמה של כל אחד ואחד מסתכמת בפעולה פשוטה של הצבעה בקלפי, ומי שלא פועל ולא מצביע מה יענה לבית דין של מעלה כשישאלו אותו מדוע גייסת בחורי ישיבות? מדוע שחיללת שבת? שהרי בהימנעות שלו מפעילות והצבעה נתן כח רב למפלגות חילוניות שמשקיעות את מרב מאמציהם נגד עולם התורה.

בסיום הכינוס הובאה הבשורה של "פעילים למען דגל התורה" בפני מאות האברכים, והיא הקמת ארגון פעילים המאגד את רבבות האברכים מכל רחבי הארץ לפעילות שקטה למען "דגל התורה", כשבמסגרתו ייערכו בשבועות הקרובים עשרות כינוסים לאברכים בכל רחבי הארץ להביא בפניהם את דבר המערכה ואת בשורת "פעילים למען דגל התורה".

בנוסף, הקימו "פעילי דגל התורה" את פרוייקט "מכפילים", שמטרתו להפעיל כל אברך שיביא לפחות קול אחד נוסף מעבר למאגר המצביעים של "יהדות התורה" ובכך להכפיל את כח המצביעים ואת כוחה של יהדות התורה כולה.

הכינוס האדיר ננעל בסיפוק רב אצל המארגנים כשרושם עז נותר בקרב מאות המשתתפים שיצאו חדורי מוטיבציה לפעילות, בסיום חתמו קרוב ל-500 אברכים על טפסי ההצטרפות ל"פעילים למען דגל התורה" כשהם מקבלים על עצמם לשמש כשגרירי דגל התורה במקומותיהם.

צילום: בעריש פילמר
צילום: בעריש פילמר

IMG_1567

IMG_1575

IMG_1587

IMG_1593

IMG_1600

IMG_1619

IMG_1631

IMG_1635

IMG_1503 (1)

IMG_1503

IMG_1522

IMG_1547

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. משה גפני ….אתה וחבריך בגדתם בבני התורה……מכרתם אותם בועדת שקד…הפעם לך ותשכנע כמה פשרניים שיצביעו בשבילך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • קמפיין "טובים השניים מן האחד" יוצא לדרך.

   בימים האחרונים התגבשה קבוצה ספונטנית של פעילי שטח שהחליטו לצאת בקמפיין הקורא לכל מצביע טבעי של יהדות התורה לאמץ לעצמו מצביע פוטנציאלי מחוץ למאגר הקולות הטבעי ולהביאו אל הקלפי ביום הבחירות על מנת להגביר משמעותית את כוחה של יהדות התורה.
   אין זה סוד שחברי הכנסת של יהדות התורה זוכים לקרדיט נרחב בקרב חלקים גדולים של החברה הישראלית, הודות לפעילותם הנמרצת במגוון רחב של נושאים הנוגעים לכולנו. האברך, עקרת הבית, החרדים העובדים ועוד.
   הקמפיין בונה על הכרות אישית שיש לכל אחד מאיתנו עם אדם חילוני, מסורתי או דתי שלא היה נותן את קולו ליהדות התורה, אך מנגד לא מביע התנגדות נחרצת. זה יכול להיות השכן, השרברב או סתם מכר קרוב.

   בשם ה' נעשה ונצליח.

   ד.מ. |
   הגב