יוזמה: אלפי מוצצים בצמתים

קרן ממן מנהריה לעשות מעשה: היא אספה אלפי מוצצים, יצאה לצמתים לחלק לנהגים כדי שיכניסו אותם למחזיק המפתחות שלהם ולא ישכחו את ילדיהם:{שכחת ילדים }

לקרן ממן, אם לילדה בת 3 מנהריה, נמאס לשמוע על עוד תינוק או ילד קטן שמת לאחר שנשכח ברכב לוהט. היא החליטה לקום מהספה, ולהגביר את המודעות למכת המדינה והחלה לחלק אלפי מוצצים בצמתים, " ישבתי בבית ושמעתי את החדשות הנוראיות האלה על עוד ועוד ילדים שנשכחים ברכבים ונצלים למוות", מספרת ממן בשיחה עם חדשות 2 Online. "הצלחתי לגייס כמות של אלפי מוצצים אותם התחלנו אני וחבריי לחלק בצמתים ברחבי הארץ מרשת למוצרי תינוקות בירכא שתרמה אותם".

 

בנוסף, הכינה אלפי סטיקרים והדפיסה חולצות מיוחדות  למען המטרה "המטרה היא שכל הורה יחבר את המוצץ למחזיק המפתחות שלו – וכך הוא לא ישכח שהילד או הילדה שלו יושבים במושב האחורי", מספרת ממן. לאחר שפרסמה ברשתות החברתיות כי בכוונתה לצאת אל הצמתים, הצטרפו אליה עוד עשרות הורים שסייעו בחלוקה ובהגברת המודעות.

צ: חדשות 2
צ: חדשות 2

"אני קוראת לכמה שיותר הורים להצטרף אליי למסע החלוקה שיימשך בימים ובשבועות הבאים גם באזורים נוספים ומרכזיים בישראל", היא מוסיפה. "המאבק שלנו, ההורים, להגביר את המודעות לתופעה המזעזעת הזו רק מתחיל – ואנחנו נחושים למנוע את מקרה המוות הבא".הצעת החוק שתחייב: התקנת מערכת התראה ברכבי ההורים

אתמול (רביעי) סוכם כי משרד התחבורה, שר הבריאות ליצמן ויו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ יפעת שאשא-ביטון, יובילו לגיבוש והוצאת תקנה שתצמצם, כך מקווים, את מספר המקרים הטרגיים.

"משרד הבריאות והעומד בראשו, יעקב ליצמן, יובילו תוכנית חירום למניעת שכחת ילדים ברכב", נכתב בהחלטה הועדה – בעקבות שורת דיונים. משרד התחבורה התחייב כי בשבועות הקרובים ינוסח מסמך תקינה – שיחייב התקנת מערכת בטיחות בכל כיסא בטיחות לילדים ברכב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.