יוזמה מסוכנת: פשרת הכפירה של שר החינוך גם לחרדים (וידאו)

שר החינוך המתקרא לעצמו רב, החליט לא לוותר על תורת האבולוציה, ומעתה ואילך יאלצו התלמידים בבתי הספר הממלכתיים ללמוד אותה, רק שהוא החליט שאת תורת האדם לא ילמדו רק את תורת הצמחים ובעלי החיים, ובכך הוא מצפה שגם בבתי הספר החרדים ילמדו זאת, פשרה כפרנית שכזאת. צפו בכתבה של דפנה ליאל על היוזמה המסוכנת מלאת הכפירה שרוצים להחדיר לילדי וילדות ישראל.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לומר שהאבולוציה זו כפירה זו טעות…
  הראיה קוק זצ"ל צידד באבולוציה..
  ולא רק הוא…
  אפשר להסביר היטב את הבריאה כמסתדרת עם האבולוציה ואין בזה שום כפירה.. תפסיקו להפוך את היהדות ל"נלחמת במדע" כי זה ממש לא נכון.. היא מסתדרת יפה במדע..
  ואעתיק לפה את דבריו בקדושים של מרן הראי"ה קוק זצ"ל:
  "להשוות סיפור מעשה בראשית עם החקירות האחרונות הוא דבר נכבד. אין מעצור לפרש פרשת אלה תולדות השמים והארץ, שהיא מקפלת בקרבה עולמים של שנות מיליונים, עד שבא אדם לידי קצת הכרה שהוא נבדל כבר מכל בעה"ח, ועל ידי איזה חזיון נדמה לו שצריך הוא לקבע חיי משפחה בקביעות ואצילות רוח, על ידי יחוד אשה שתתקשר אליו יותר מאביו ואמו, בעלי המשפחה הטבעיים"
  "תורת ההתפתחות(אבולוציה), ההולכת וכובשת את העולם כעת, היא מותאמת לרזי עולם של הקבלה, יותר מכל התורות הפילוסופיות האחרות. ההתפתחות ההולכת במסלול של התעלות, היא נותנת את היסוד האופטימי בעולם, כי איך אפשר להתייאש בשעה שרואים שהכל מתפתח ומתעלה. וכשחודרים בתוכיותו של יסוד ההתפתחות המתעלה, אנו מוצאים בו את העניין האלהי מואר בבהירות מוחלטת, שדווקא אין סוף בפועל, מחולל הוא להוציא אל הפועל מה שהוא אין סוף בכח."
  לא לפחד מתאוריות ולא לקבלם ב100 אחוז : "ובכלל אין אנו צריכים להיות כ"כ מאודקים לשיטת ההתפתחות. יש בה ודאי כמה נצוצי אמת, אבל ג"כ כמה כזבים ודמיונות. עובדא ברורה היא, שהיו בדורות הראשונים אנשים גדולים שאין לנו דוגמתם, ולכה"פ לא נוכל להעמידם במעלה התחתונה מההתפתחות לערכנו. אלא שההתפתחות האיטית היא אחת מרבבות אין-סוף הדרכים, שחי העולמים מתגלה בם"
  וראו אגרות הראי"ה אגרות צא וקלד; אורות הקודש ח"ב עמ' תקמז-תקמח; פנקסי הראי"ה ח"א עמ' קסב-קסד; ועוד..
  רק נזכיר שהמרן שלכם הגר"ע יוסף זצ"ל אמר על המרן שלנו מרן הראי"ה קוק זצ"ל שהיה מלאך ה' צבא-ות ושהיה צדיק יסוד עולם ומי שדיבר נגדו טעה..

  דני |
  הגב