יוזמת מחאת האופנה: "רוצה בגדים אופנתיים שעומדים בתקנות" (הקלטה)

החרדית שהציתה את מחאת האופנה, חיה דובוב כתבה פוסט בו התלוננה שחברות האופנה הישראליות מתעלמות מהציבור החרדי וזכתה לאלפי שיתופים וללעג ברחבי הרשת

חיה דובוב, צעירה חרדית ( 25,) כתבה פוסט ובו מחתה נגד חברות האופנה הישראליות ועוררה סערה, בין היתר פרסמנו כאן בקוקר על המחאה שדורשת להכיר את הנשים החרדיות ודרשה שיכירו בה ובאחרות כקהל לקוחות פוטנציאלי.

אופנה חרדית from Kooker on Vimeo.

הפוסט של חיה הצליח לעורר סערה וגרר הרבה לעג וחיצי ביקורת נגדה. דנה ספקטור ורן שריג ברדיו ללא הפסקה שוחחו עם הצעירה החרדית. "אני משתייכת למגזר החרדי אבל פניתי כדתייה כי גם להן אין מה למצוא. אני מחפשת שינוי, אני רוצה שחברות האופנה הישראליות יתייחסו אליי כבן אדם, כמישהי שצורכת אופנה ושיראו אותי כלקוחה פוטנציאלית".

דובוב אמנם קנתה הרבה בחנויות האופנה בבני ברק: "רשתות אופנה ישראליות באמת מדברות אופנה והייתי רוצה לקנות שם. לא שבבני ברק אין להם מה להציע, פשוט אם תסתובבו שם תראו שצריך לשים חולצות בסיס וחצאיות בסיס. יש גם מעצבות חדשות שמעצבות שמלות מכף רגל ועד ראש אבל אז המחיר בהתאם".

צילום : גולדי רבקין
צילום : גולדי רבקין

 

"יש כללי צניעות מאוד יבשים שאומרים לכסות את עצמות הבריח, המרפקים והברכיים. אני רוצה בגדים אופנתיים שעומדים בתקנות, יש לנו כוח קנייה עצום והיום זה הכי 'קול' להיות 'דוסית שיק'. תראו איזה 'דוסית' ויקטוריה בקהאם, אפילו אם אני אלבש את הבגד שלה אני אחשב פנאטית".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בכלל לא יתכן שעוולה אכזרית, מעשה נבלה, גזל ושפיכות דמים, כזו למנהל המסור בלב ונפש הרב מאיר שליט״א נעשה עפ״י גדולי ישראל, לא משנה איזה גדולים, פלג הבני ברקי או פלג הירושלמי, וברור כשמש שזה נעשה אך ורק ע"י העמלקים הערב רב, האכזרים [ISIS الدولة الاسلامية في العراق والشام, בלע"ז, דאע"ש] ….

  כמו כן זכותו של כל מנהל למנות לו סגנית כרצונו, והכל חוקי וראוי… אם לא שהבריונים כבר זרקו את המנהל החוצה, כמו שעושים האקסמוסים האכזריים שמוצאים את אביהם הזקן כאשר תפקדו מעט ירוד מחוץ לבית כדי שימות בחוץ בקור העז…. סמינר הרב מאיר, הקים מרן ה״אבי עזרי״ זצוק״ל, ברור שהסמינר זה המניות הפרטיות שלו…

  וכעת הגיע מרן הצדיק הגאון הגדול בישראל מרינו ורבינו הרב רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א, לביקור בבית מייסד ומנהל הסמינר, הרב שמואל מאיר שליטו"א, הניצב בעין הסערה סביב הדרישה למנות את הרבנית רחל בורנשטיין למנהלת בסמינר שבהנהלתו והתנגדותו הנחרצת של הרב מאיר לכך. הרב הביע כמה וכמה פעמים את דעתו על תופעות שונות בציבור הליטאי, חיזק את ידיו של הרב מאיר ואמר כי אסור להסכים ולהשלים עם מגמות כאלו שסופן מי ישורנו. בסיום הפגישה בירך הגרי"י קלמנוביץ את הרב מאיר שליט"א שיזכה להמשיך בחינוכן של בנות ישראל לאורך ימים ושנים מתוך בריאות איתנה.

  כשמדובר על על הגאון רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א חייבים לזכור שהוא בנו של הגאון ר' אברהם קלמנוביץ זצ"ל מארה"ב בעל "קולמוס הלב". צדיק וטהור קנאי גדול בהשקפתו. עובד ד' מהזן הנדיר. כל ברכה לוקח לו זמן רב. התפלות זמן רב מאד, ושיעורי התורה שלו עמוקים מאד. מדובר באדם ענק שבענקים גדול בתורה ירא שמים עצום מיחידי סגולה בדור הזה, מפורסם בעיקר בתפילותיו ובברכותיו, אולם תמיד התנהג כאחד מהעם ועבד את הבורא בהצנע ללכת. עוד יצוין כי מרן בעל הקהילות יעקב אמר בכמה הזדמנויות כי העולם עומד על תפילותיו של רבי ישראל יצחק שליט"א. לגוף הענין מדובר בקדוש אלוקים ופרוש מעם, והלוואי שאזכה לשכון בחלקו. בתפילה הוא עומד שעות ארוכות, וכל הזכרת שם ד' מוזכרת בסילודין כשכל גופו מתעוות לכל הכיוונים. מדובר באדם גאון עצום אשר חידושיו העמוקים והישרים מודפסים בספריו המפורסמים… מיוחד מאוד בעבודת התפילה…. מפורסם כירא חטא כאשר, הבית -ישראל העיד עליו על קדושתו…. ברכותיו מתקיימות. !!!!!!! ענו ושפל ברך,ולא מחזיק טיבותא לנפשיא.

  מדבר רק האמת, בדרשה שנשא בפני אברכים בישיבת פוניבז'. הוא גם קרא להיזהר משלטון הכופרים שכינה "עמלק" ואמר שהמלחמה האמיתית היא בניסיון למנוע את הרס המחיצות בין לומדי התורה ל"ערב-רב" שבחוץ. הגאון הנ”ל הוא אחד מגדולי מנהיגי עם ישראל בבני ברק שהרב קנייבסקי שליט"א רוחש לו כבוד עצום מפאת גדלותו בתורה, פשוט כל רז לא אניס ליה בנגלה ובנסתר, (שהלוואי נגיע לכף קרסוליו) הזהרו בכבודן של חכמים שלא תכוו, נשיכתן נשיכת עקרב.

  יה”ר מלפני אבינו שבשמים, שיִתְקַיְמוּ בָּנוּ בקרוב הַפְּסוּקִים, כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ ד’ [דהיינו רשעי הבניברקי-דאע"ש] כִּי הִנֵּה אֹיְבֶיךָ יֹאבֵדוּ יִתְפָּרְדוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן בקרוב בס"ד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב