יוחאי שרקי הי"ד הוכר כ'נפגע פעולות איבה'

ערב יום הזיכרון הכירו רשויות המדינה בשלום יוחאי שרקי הי"ד, שנרצח בפיגוע הדריסה לפני שבוע, כ"נפגע פעולות איבה"

יממה לפני יום הזיכרון הוכר שלום יוחאי שרקי, שנהרג לפני כשבוע בפיגוע הדריסה סמוך לגבעה הצרפתית בירושלים, כ"נפגע פעולות איבה".

בביטוח הלאומי הסבירו כי הוא נכנס לרשימת נפגעי הטרור מרגע שכל הגורמים הרלוונטים קבעו באופן חד משמעי כי מדובר בפיגוע.

בשנה החולפת נהרגו 30 אזרחים בפעולות איבה. מספר האזרחים שנהרגו בפעולות איבה מתום מלחמת העצמאות (1 בינואר 1950) ועד היום הוא 2,538. מספר זה כולל גם 122 אזרחים זרים, תיירים ועובדים שנהרגו בפיגועים. מתחילת האינתיפאדה השנייה, שנת 2000 ועד היום, נספו 1017 אזרחים בפעולות איבה.

כזכור, בשעות הראשונות לאחר הפיגוע סירבה טענו במשטרה כי יתכן ומדובר בתאונה, אולם בהמשך התברר מעל לכל ספק שמדובר בפיגוע מכוון. יש לציין כי במשפחת שרקי טענו מהרגע הראשון שמדובר באירוע על רקע לאומני.

שלום, בן 25, הוא אחיו של כתב ערוץ 2 יאיר שרקי, שספד לו: "כל מה שאגיד עליך, אחי שלום, יהיה קלישאה. אבל מדהים כמה כל הקלישאות נכונות לגביך. וגם להגיד את זה, זה קלישאה. נכונה ועצובה". "תודה שחיכית לנו כדי שנוכל להיפרד ממך", אמר בצער אחיו הקטן יאיר. "כמה ילדים עצובים אתה משאיר. "ראיתי את התמונות מהפיגוע. אין לי ספק שזאת לא הייתה תאונה".

אביו של הנרצח אמר בהלויה: "חזרנו לארץ לא כדי להירצח. אבל השפלים לא יודעים להעריך את החיים. התיקון יהיה ע"י קידוש השם".

אחיו מיכאל ספד לו ואמר כי היה אהוב בכל מקום אליו הגיע. "כל הזמן היית מגיע ומקדיש את המקסימום כדי לעזור", סיפר האח. "אני כל כך אוהב אותך. היית לנו אח מכיל ואוהב. תמיד ברחת מהרע, תמיד בחרת להתעסק בטוב. נתת ביטוי לכולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.