יוטיוב תמחק צפיות מזויפות בסרטוני האתר באופן רציף

החברה תתחיל לבצע בדיקות תקופתיות למקור הצפיות, במטרה להצר את צעדיהן של חברות שיווק וקידום. לטענתה, חברות אלה משקרות לציבור הגולשים ופוגמות בחוויית השימוש באתר שיתוף הווידאו.

יוטיוב מנהיגה מדיניות חדשה במטרה להיאבק בתופעת ההגדלה המלאכותית של הצפיות בסרטונים, כך הודיעה היום (ד'). במסגרת המדיניות יבוצעו בדיקות תקופתיות של מספרי הצפיות שיתוקנו אוטומטית לערכן האמיתי ברגע שהמערכת תזהה סימנים לתרמית.

"יוטיוב איננה רק רשת לצפיה בסרטונים, אלא זירה לאינטראקציה משמעותית בין בני אדם, אינטראקציה שלובשת צורה של צפיות, לייקים ותגובות", נכתב בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי שלה. "זו הסיבה שאנו לוקחים את הדיוק בספירת אינטראקציות אלו ברצינות רבה, וכאשר מספר שחקנים רעים מנסים לתמרן את המערכת, הם לא רק מטעים את הקהל שלהם בנוגע למידת הפופולריות האמיתית של הסרטון, אלא גם פוגעים באחת האיכויות הבסיסיות של יוטיוב".

"בניגוד לגישה בה נקטנו בעבר, במסגרתה טיפלנו במניפולציות של מספרי הצפיות בזמן אמת רק כאשר התגלו, כעת נבדוק את המספרים באופן תקופתי ונטפל בתרמיות כאשר ראיות חדשות להן ייחשפו. הפעילות הזו תהיה רלוונטית לשבריר קטן בלבד מהסרטונים באתר, אבל אנו מאמינים שהיא חיונית כדי לשפר את מידת הדיוק של ספירת הצפיות וכדי לשמר את האמון של הצופים ויוצרי הסרטונים שלנו", כתבה החברה.

החברה פנתה ליוצרי הסרטונים וביקשה מהם "לנקוט בזהירות רבה כאשר עובדים עם חברות שיווק וקידום תכנים מצד שלישי, מאחר ולמרבה הצער חלקן ינסו למכור לכם צפיות מפוברקות".

לאחרונה עמדה גוגל תחת ביקורת רבה מצד גולשי יוטיוב כאשר חיברה את מערכת התגובות לסרטונים באתר לרשת החברתית השוממת למדי גוגל פלוס, וחייבה כל משתמש שרצה להוסיף תגובה לפתוח פרופיל ולבצע כניסה למערכת כדי להיות מזוהה ברשימת התגובות עם חשבונו בגוגל פלוס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.