בת האדמו"ר: "האינטרנט שינה את החרדים"

בתו של האדמו"ר מביאלה רמת אהרן חושפת בראיון מרתק למוסף 'שבעה ימים' על המשברים שאפפו את חייה לצד תובנות מעמיקות על השינוי בחברה החרדית. { הסופרת שעזבה את הדת }

הסופרת יוכי (יוכבד) ברנדס (לבית רבינוביץ) היא בתו של הרב יצחק יעקב רבינוביץ האדמו"ר מביאלה רמת אהרן, בראיון מרתק למוסף 'שבעה ימים' של ידיעות אחרונות היא חושפת על המשברים שאפפו את חייה לצד תובנות מעמיקות על השינוי בחברה החרדית.

בראיון 'לידיעות אחרונות' היא מגוללת את המעברים החדים בחיה, "מימנית לשמאלנית", מחרדית לחילונית ואחר כך לציבור הדל"י-  ומשם ניסתה להשתלב  בקהילה הרפורמית.

"היה לי טוב בחיים, אלוקים לא עמד עם פנקס, הוא היה חם ואוהב", היא מספרת, אך למרות החום והאהבה שקיבלה מהוריה, ברנדס רצתה להשתחרר מהחברה החרדית ולפתוח אפיקים חדשים, "רציתי חופש לא רציתי להשתייך לקבוצה סגורה".ההורים שלה ניסו להציע לה בחור מהציונות הדתית  אך היא לא השתלבה שם, ונישאה לבחור שמאלני חילוני. לחתונה הגיעה רק האמא, האבא נשאר בבית", היא משחזרת,  אך עד מהרה ההורים שלה התעשתו וחיבקו אותה בחזרה לחיקם.

יוכי עוף מוזר למרות שגדלה בילדות בריאה ויציבה היא עזבה את הדת, ברנס למדה בבתי-ספר חרדים של רשת בית- יעקב בפתח-תקוה ובחיפה. המשיכה בלימודים אקדמיים במכללת ירושלים התורנית ולאחר מכן באוניברסיטת בר-אילן. היא השלימה תואר שני ביהדות במכון שכטר של התנועה הקונסרבטיבית בירושלים.

לאחר מכן היא הוציאה ספרים רבים על התנ"ך ובעת שסעדה את אביה הוא החמיא לה על היצירות הספרותיות שלה, "במעשייך את ממשיכה את נתיבותיהם של אביך האדמורי"ם היכולות שלך ליגוע בלב של כל אחד ואחד".יוכבד נצרה את המילים האחרונות של אביה.

הסופרת מספרת על הקשר בין המשפחה וקובעת כי החברה החרדית השתנתה, חשבנו תקופה ארוכה שהחרדים בדלנים וסגורים, אך לפני חמש שנים הזמינה אותי קרובת משפחה מארצות הברית לחתונה בבניברק ושם קיבלו אותנו בחיוך עם מאור פנים. "החברה החרדית מורכבת מכמה זרמים  ויש היום פחות שנאת חרדים האינטרנט פתח אליהם את העולם והעולם אליהם נפתח".היא מסכמת.

יוכי

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ממבט עיניה הרבה רוע פפפפווועעע מגעילה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב