במהלך הנאום: אדלשטיין עקץ את גרבוז(וידאו)

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, בטקס הדלקת המשואות: "אני אוהב את מנשקי המזוזות ומשתטחי הקברים". צפו בדבריו

יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, נשא את הנאום המרכזי בטקס הדלקת המשואות אמש בהר הרצל בירושלים. אדלשטיין אמר במהלך הנאום: "החוסן שלנו מורכב לא רק מטילים וכיפת ברזל, לא רק ממטוסים מתקדמים וטייסים מעולים. יש מקום נכבד להיבט הערכי בחיינו הלאומיים, לרוח המיוחדת של העם שיצרה יש מאין חברה מיוחדת ומדינה משגשגת".

היו"ר לא היסס למתוח ביקורת על אלו שעוזבים את ישראל בגלל יוקר המחיה: "בעת האחרונה גברה התחושה בקרב חלקים בציבור שהחיים בארץ הזאת קשים מנשוא. לצערי, גורמים לא מעטים אף תרמו במכוון לחיזוק תחושה זה. אין מקום לשיח שפשט כאן השנה, אני מצר על כך שיש כאלה שהפכו את הנהי והשחרת פנינו לעיסוק אובססיבי של ממש. עלינו להוציא שיח קלוקל זה לגמלאות, שיקולים של יוקר המחיה ושל איכות החיים ראויים לעלות לדיון ציבורי, הם מטרידים רבים מאיתנו ודורשים בחינה מתמדת, עם זאת אנו חייבים לעצור ולשאול את עצמנו מתי אנו מודדים את הזיקה לארץ בעלות ותועלת? האם נחליף קשר של אלפי שנים במדדים כלכליים ושיקולי נוחות? מבחינתי התשובה ברורה: לא ולא!".

אדלשטיין אף שיגר עקיצה ליאיר גרבוז: "אני אוהב את הארץ הזאת, ויותר מכך אני אוהב את העם הזה. אני אוהב את תושבי המרכז ואת מתיישבי הפריפריה, את הקיבוצים ואת המושבים, את המתיישבים ביהודה ושומרון, את בני המיעוטים וגם את מנשקי המזוזות והמשתטחים על קברי צדיקים. בעיני כולם כולם שווים, כולם כולם לתפארת מדינת ישראל". וזכה למחיאות כפיים סוערות.

בתגובה צייצה העיתונאית והמגישה השמאלנית רינה מצליח בטוויטר: "יו"ר הכנסת – כמה לא מתאים לסגור חשבונות פוליטיים בנאום חגיגי שאמור לאחד ולא לפלג".

צפו בדבריו (באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.