ביום זה יבכיון • לאחר לילה סוער החוק לגיוס בני הישיבות עבר בקריאה ראשונה • בתגובה קרעו החכי"ם את בגדיהם • צפו בוידאו

בתום נאומים סוערים במשך כל הלילה (ב') עד לשעה 5:00 לפנות בוקר, ולאחר כ-60 נאומים מצד חברי הכנסת, עבר "חוק הגיוס" בקריאה ראשונה בכנסת, בעזרתם האדיבה של חברי הכנסת של 'הבית היהודי' ובראשם נפתלי בנט.

בתגובה לחוק הנורא שעבר, עלו הח"כים החרדיים גפני, פרוש, אייכלר, יעקב אשר ומוזס, ועשו קריעה בבגדיהם. גפני אמר בנאומו: "אנו פונים להקב"ה: אבינו מלכינו קרע רוע גזר דיננו", וקרע את חולצתו. כשכמה חברי כנסת זעמו על המעשה, צעק לעברם ח"כ פרוש (שקרע אף הוא את חולצתו): "עשיתי קריעה גם כשאבי נפטר, כעת זה אותו כבא". פרוש אף האשים את רה"מ נתניהו ואמר לו: "ראש הממשלה, בגללך אני קורע היום קריעה".

גם גפני, שנאם לאחר שפרוש אזק עצמו לדוכן, זעק בזעקה מרה כשדבריו כוונו אל עבר לפיד מעולל החוק: "זה יום שחור. יושב פה אדם ציני שלא מעניין אותו הפסיפס של החברה בישראל". גפני כינה את לפיד: "אדם עם חיוך מדושן עונג, מסריח כזה", והוסיף: "שום חוק לא ישנה את חיינו, את אורחות חיינו. בזכות לומדי התורה כולנו קיימים. תמשיכו בדרך הזאת, אנחנו לא מפחדים".

גם ח"כ ליצמן, דיבר בכעס שהפנה כלפי חברי הבית היהודי ואמר כי "החוק לא יביא לגיוס חרדים לצה"ל. בן אדם אחד לא ילך לצבא בגלל מה שאתם מחוקקים. אין מספיק מקום בבתי הסוהר. אף אחד לא ילך לצבא".

אף ח"כ אייכלר שגם קרע את בגדו הכריז כי "היום הזה ייזכר כיום שבו הוכרזה מלחמה על לומדי תורה, אין שום צורך ביטחוני בגיוס כללי בכלל. הטכנולוגיה היא שתכריע את המלחמות הבאות. הצבא נערך לקיצוצים בגייסות. הם מבקשים לגייס חרדים לא כי הם צריכים חיילים כי הם צריכים אותם כמכשיר מלחמה נגד לומדי התורה זהו לפיד וחבריו ובנט וחבריו שיזכרו לדראון עולם".

וידאו מהנאומים המלאים יעלה לאתר בהמשך.

צפו בוידאו מהחכי"ם של יהדות התורה עושים קריעה מעל דוכן הכנסת – באדיבות ערוץ הכנסת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין בעייה, בתי הכלא יהפכו במהרה לישיבות !!!!!!!!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב