יום גורלי לקואליציה : רה"מ וכחלון ידונו על התאגיד

לאחר שבוע של איומים על הליכה לבחירות, בשל פרשת התאגיד הציבורי, ראשי הקואליציה ייפגשו הבוקר לדון במתווה המוסכם על הצדדים. פשרה או בחירות?

יום מכריע וקריטי לקואליציה: לאחר שבוע של איומים על הליכה לבחירות, בשל  פרשת התאגיד הציבורי,  ראשי הקואליציה ייפגשו הבוקר לדון במתווה המוסכם על הצדדים. ראש הממשלה ושר האוצר כחלון ייפגשו היום לדון על עתיד התאגיד והקואליציה – הערכה היא כי נתניהו וכחלון ישבו לפשרה מוסכמת.

ראש הממשלה מתבצר בעמדתו ודורש לסגור את התאגיד הציבורי, מול כחלון שמוכן להגיע לפשרה בנושא. נתניהו החליט ללכת ראש באש מול כחלון בשל ההדלפות של כחלון מהפגישות עם ראש הממשלה, דבר שהרתיח את  ראש הממשלה שהחליט לפוצץ את הכלים.

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, שנהיה הדובר  הבלתי רשמי של ראש הממשלה החריף את הטון: "לאוצר לא אכפת לזרוק 700 מיליון שקלים כל שנה על התאגיד בעוד קשישים ונכים בקושי מתקיימים מקצבאות רעב, אותו אוצר דוחה פעם אחר פעם כל יוזמה להעלאת קצבאות הנכות אבל מגן בחירוף נפש על קומץ צפונבונים".

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" איים ביטן כי אם כחלון לא יסכים לדרישות נתניהו, הקואליציה תתפרק: "אנחנו לא הולכים על שום דבר לבחירות – מי שהולך לבחירות זה כחלון, אם הוא לא יסכים נלך לבחירות, כן".

ביטן הוסיף: "אנחנו עומדים על דעתנו שהתאגיד לא צריך לקום, זו הטענה לכחלון – הוא מוביל אותנו למצב שאנחנו לא רוצים אותו. אנחנו רוצים שכחלון יסכים לעמדה שלנו שלא יהיה תאגיד", הסביר יו"ר הקואליציה את הסיבה למשבר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.