יום דמים בבריסל: "זו מתקפה על אירופה כולה" • משדר מיוחד

הטרור מכה בבלגיה: עלה ל-34 מספר הנרצחים בשני הפיגועים הבוקר בבריסל. בריטניה וצרפת מעלות את הכוננות הביטחונית מחשש למפגעים נוספים. דיווח: הפצצה הוטמנה במזוודה בשדה התעופה. הצטרפו לשידור החי מערוץ 2

הטרור ממשיך להכות באירופה: אחרי הפיגועים הרצחניים בפריז מגיע היום תורה של בריסל, בירת בלגיה. 34 אזרחים נרצחו ועוד עשרות נפצעו במתקפת טרור משולבת בשדה התעופה המקומי ובתחנת הרכבת בעיר.

הצטרפו למשדר המיוחד

עדי ראייה ופצועים ממתקפת הטרור בבריסל מתארים את רגעי האימה, לאחר ששלושה פיצוצים אדירים הרעידו את בירת בלגיה וגרמו למותם של לפחות 28 בני אדם ולפציעתם של עשרות אזרחים נוספים.

"הרגשתי את כל הבניין זז ושמעתי שני פיצוצים מאוד חזקים", סיפר כתב עיתונאי ששהה בטרמינל בעת ששני מחבלים מתאבדים פוצצו עצמם בתוך המבנה. "זה היה נראה כמו בזירת מלחמה…עשן ואבק נראו בכל מקום, התקרבתי למקום הפיצוץ על מנת לראות מה מתרחש, ראיתי נוסעים מבוהלים בורחים ורצים. הם נראו המומים".

בכל בירות אירופהה העלו היום את רמת הכוננות, זאת מתוך חשש למפגעים נוספים ברחבי היבשת. ראש הממשלה הבריטי דיויד קמרון כינס ישיבת חירום אחרי המתקפות בבריסל. "אני בהלם ומאוד מודאג מהאירועים בבריסל, אנו עושים מה שאנו יכולים כדי לסייע. אכנס פגישה של מטה קוברה אחרי האירועים". גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד גינה את הפיגוע ואמר כי "כל אירופה נפגעה במתקפה".

היחידה הבינלאומית של ארגון זק"א בקשר עם חדר המצב במשרד החוץ אם יש ישראלים שנפגעו בפיגוע. במקביל, צוות מתנדבי זק"א מבריסל ואנטוורפן עושים את דרכם למקום.

שידור חי מבלגיה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.