יום דרמטי בליכוד: חברי המרכז יביכו את נתניהו?

המתח בליכוד לשיא: חברי מרכז המפלגה יצביעו היום על ההצעה להקדים את הבחירות המקדימות לראשות התנועה. נתניהו יובך?

המתח בליכוד לשיא: חברי המרכז של המפלגה יצביעו היום על הצעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקיים את הבחירות המקדימות לראשות המפלגה ולרשימת הליכוד לכנסת כבר ב-31 בדצמבר. ההצבעה תחל בשעה 10:00 בבוקר ותסתיים בשעה 22:00 בלילה.

יוצבו קלפיות בעשרה אתרי הצבעה ברחבי הארץ, והתוצאות יתפרסמו לקראת חצות.

הצעת נתניהו, שאושרה אתמול בוועדת החוקה של המפלגה, קובעת גם כי ליו"ר המפלגה יתאפשר לשריין שני נציגים מטעמו, במקומות ה-11 וה-24, וכי תינתן הבטחת ייצוג לארבע נשים עד המקום ה-34. נוסף על כך, שריוני המחוזות יתחילו במקום ה-16 וישובצו ברשימה לסירוגין. בנוסף, מנסה נתניהו לקדם הצבעה לראשות המפלגה ולרשימה לכנסת באותו יום.

ח"כ משה פייגלין הגיש עתירה לבית הדין של התנועה בניסיון למנוע את קיום ההצבעה החשאית על ההצעה ולערוך תחת זאת הצבעה גלויה.

בית הדין של התנועה דחה את העתירה והורה לקיים את ההצבעות כמתוכנן. בית הדין גם הורה למנהלת הליכוד לאפשר לכמה חברי מרכז שביקשו להיות נוכחים כמשקיפים במהלך ההצבעה וספירת הקולות לעשות כן. הדרישה למשקיפים נוספים שילוו את התהליך מלמדת על החשדנות והמתיחות בתוך המפלגה.

בליכוד מעריכים כי קיום הבחירות המקדימות בתאריך זה אמור להקשות על השר לשעבר גדעון סער להצטרף למרוץ. בימים אלה שוקל סער להתמודד נגד נתניהו על ראשות הליכוד, אולם טרם קיבל החלטה סופית בנדון, והקדמת הבחירות תיאלץ אותו לקבל החלטה בתוך ימים ספורים. בימים האחרונים כבר החלו תומכיו לאסוף מפעילי המפלגה חתימות כדי לאפשר לו רשמית להתמודד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.