יום הבוחר בליכוד: האם נתניהו ינצח?

חברי מרכז מפלגת הליכוד יתייצבו היום בקלפיות ויצביעו על הצעת נתניהו להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה. בנוסף יבחרו את יו"ר מרכז הליכוד, תפקיד יוקרתי עליו מתמודדים ארבעה ח"כים מהליכוד. {ההכרעה בערב}

האם נתניהו ינצח בקלפיות הליכוד? אם לשפוט על פי תקדימי העבר נראה כי התשובה היא חיובית בהחלט. היום יצביעו 3,750 חברי מרכז הליכוד בחמישה מוקדים שונים ברחבי הארץ על הצעתו של ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה.

בנוסף, יצביעו חברי המרכז למועמדם לתפקיד יו"ר מרכז הליכוד. לתפקיד מתמודדים: שר הרווחה חיים כץ, יו"ר הקואליציה ח"כ צחי הנגבי, סגן שר הפנים ירון מזוז וח"כ דודי אמסלם, יו"ר ועדת הפנים. התפקיד התפנה לאחר שדני דנון, מי שהיה היו"ר הקודם, מונה לשגריר ישראל באו"ם.

בכנס פעילים שנערך שלשום בראשון לציון, בהשתתפות השר גלעד ארדן וח"כ דוד ביטן, אמר נתניהו: "הרצוג אמר שישמור את נתניהו מאוחדת – כולם טובים, כולם כמובן ראויים, אבל אנחנו כנראה ראויים יותר ואני אומר את זה לא ברהב, אלא משכנוע פנימי עמוק – הליכוד מוביל את מדינת ישראל בדרך הנכונה ואנחנו צריכים להמשך להוביל בענייני החברה, הכלכלה, הביטחון והמדיניות".

נתניהו הוסיף: "אנחנו מובילים את המדינה בדרך אחראית ותקיפה, ואני מבקש מכם לעזור לי ולחבריי להמשיך את ההובלה הזו – אנחנו לא חוסמים אף אחד להתחרות. ברוב המפלגות אין בכלל פריימריז – ללפיד אין, לכחלון אין, לליברמן אין, לדרעי גם אין פריימריז וייתכן שלאחרים גם אין אבל לא חשוב".

"במפלגה אחת היו רוצים להרחיק את הפריימריז ואנחנו רוצים להקדים אותם – לא במובן שנוגד את החוקה, שאומרת עד חצי שנה לפני הבחירות צריך לקיים את הפריימריז" אמר נתניהו תוך שהוא רומז לנעשה ב'מחנה הציוני'.

אתמול אמר נתניהו בכינוס של חברי מרכז: "אני מבקש לסיים את התהליכים הפנימיים בליכוד במהירות האפשרית מפני שאני חושב שזה נכון וזה ישרת את טובת התנועה. ייבחר מחר יו"ר למרכז ואני מאחל הצלחה לכל המתמודדים, ובנוסף לזה חשוב להשלים את בחירת יו"ר הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה כדי לאחד את התנועה ולוודא שפלגנות ומחנאות אינם נחלתנו".

נתניהו עקץ ואמר כי "ללפיד אין פריימריז, לליברמן אין, ליהדות התורה אין פריימריז, לאריה דרעי אין פריימריז ולמשה כחלון אין פריימריז. לא נשאר אף אחד כמעט חוץ מהליכוד. אנחנו רוצים להיות ערוכים לכל תרחיש. אנחנו מחזקים את הליכוד ויוצקים אחדות והתלכדות. ואם יקרה משהו – אנחנו בכל זאת בקואליציה של 61 – ונמצא את עצמנו בתרחיש של בחירות, אנחנו נהיה מוכנים".

הוא סיים כי "רק לפני זמן קצר נוכחנו לדעת שכשאנחנו מאוחדים אנחנו מנצחים ואני רוצה לאחד את התנועה כדי שנמשיך לנצח, נמשיך להוביל את המדינה בדרכנו, דרך הליכוד. הליכוד מוביל את המדינה וטובת הליכוד מחייבת שנהיה מלוכדים וכדי שנהיה מלוכדים אני מבקש שתבואו מחר להצביע בעד הצעתי – לטובת הליכוד, לטובת המדינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.