"יום הגרביים האבודים": משל למחפשי זוגיות?

היום מחיר הגרביים כמחיר ה"חד פעמי". מערכת השימור בהתאם ובתי הדין לגרביים אבודים מלאים בעבודה כי מה שזול עולה ביוקר. התוצאה בהתאם להשקעה, המקום רווי בתופעת ה"גרביים האבודים" שנותרות בודדים ועסוקים בלאתר בן זוגם

כל אישה מכירה את התחושה הטובה העוטפת בסיום קיפול ערימת כביסה.

אין אישה שלא מכירה את תופעת הגרביים ה"עגונים". במילים פשוטות יותר מדובר על זוגות גרביים שנפרדו לאחר שהוכנסו למכונת הכביסה ונותרו בודדים בעולם באופן תמוה ביותר.

"גרביים אבודים" זו תופעה בינלאומית.

תחתית קערת הכביסה שלי מרופדת ברכות בקבוצת תמיכה של גרביים "עגונים", חלקם גרביים "גרושים" זמנית.

"שמא יום אחד אצליח לקיים מצוות המחזיר גרושתן"? אני מהרהרת לעצמי ולא ממהרת לשלחן לאתר הקבורה בהר המנוחות "חיריה". לעיתים לאחר תקופה אני מצליחה להשכין "שלום בית" בין זוגות גרביים אלו ובשמחה מחזירה את הבן זוג לגרב שגילה סבלנות והמתין להחזרת בן זוגו.

אך לעיתים, אני נאלצת להשלים עם המציאות הכואבת ומבינה שהגרביים הללו ישארו "עגונים" לנצח ומכיוון שקשה לי לראות בחסרונם אני מקבצת לשקית אחת את כל העגונים ומשלחת אותן ממעוני לטיול מתגלגל ברחבי הארץ עם משאית הזבל.

"היכן נמצא הגרב האבוד"? "אין איש יודע" כך נוהגים לתרץ, תעלומה שגרתית בכל בית וסודה חידה.

יום 9.5.18 נקבע ל"יום בינלאומי לגרביים אבודים".

יום זכרון ללא צפירת עמידה, אך נחשב כהזדהות עם כל פגועי זוגיות שהתאיידה. אולי משל ונמשל למקרי גרושים רבים של דורנו.

פעם גרביים עלו יקר, אולי משום כך ידעו בני הדור הקודם לשמר זוגיות לבל תאבד.

היום מחיר הגרביים כמחיר ה"חד פעמי". מערכת השימור בהתאם ובתי הדין לגרביים אבודים מלאים בעבודה כי מה שזול עולה ביוקר. התוצאה בהתאם להשקעה, המקום רווי בתופעת ה"גרביים האבודים" שנותרות בודדים ועסוקים בלאתר בן זוגם.

קל להשליך זאת כהעלמות, התאיידות בלתי הגיונית. אך עם מעט התאמצות ניתן למצוא את הסיבה. לדוגמא "נפילה" מאחורי מכונת הכביסה, "נפילה" במקום תליית הכביסה ולעיתים זו פציעה מנפילה מגובה רב קומות, או הסתתרות ליד מנוע המכונה וזאת מפני טלטלות הדרך של תוף המכונה, תירוצים לא חסרים ולתירוצים אין תירוצים.

הגרביים לא נאבדו. מישהו רק איבד אותם בדרך, לא שמרו עליהם כמו שצריך מלכתחילה.

אולי זה יום בינלאומי למחשבה האובדת?

סתם נקודה למחשבה ביום בינלאומי לגרביים "אבודים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.