יום הזיכרון נפתח בירושלים- ב-20:00 תישמע צפירה

בבית יד לבנים בירושלים, נפתח בשעה זו טקס יום הזיכרון לזכר הנופלים במערכות ישראל שפותח את האירועים הממלכתיים. הערב ב-20:00 תישמע צפירה בת 2 דקות

בבית יד לבנים בירושלים, נפתח בשעה זו טקס יום הזיכרון לזכר הנופלים במערכות ישראל שפותח את האירועים הממלכתיים. בטקס משתתפים ראש הממשלה, יו"ר הכנסת, מנכ"ל משרד הביטחון והרבנים הראשיים לישראל.

הערב בשעה 20:00 ייערך טקס הדלקת נר הזיכרון ברחבת הכותל בו תשמע צפירה בת דקה שתפתח את אירועי הזיכרון. מחר בשעה 11:00 תשמע צפירת דומיה בת שתי דקות.

ראש הממשלה התכבד ראשון לישוא נאום בפני המשפחות השכולות."מדור תש"ח ועד דור תשע"ח, כבר 70 שנה, ידינו אוחזות בחרב המגן ובונות את מדינת ישראל. מדובר תש"ח ועד דור תשע"ח בנינו הודפים בגבורה מתקפות אויב, בשוחות ובמשלטים בלמו לוחמנו את כוחות האויב. אנחנו מרכינים ראש לזכר יקירנו שדמם נספג באדמת המולדת", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס. "גם ביום המיוחד הזה אנו עומדים כתף אל כתף כעם מלוכד שרואה בבהירות את לכידות עמו"

השתתפתי היום בטקס הזיכרון לזכר 16 הנופלים בשירות החוץ הישראלי. כולנו דואבים על חסרונם, ונחושים להמשיך בדרכם. יהי זכרם ברוך.==עדנה פאר ז״ל – נהרגה בפעולת מחבלים באסונסיון ב-4 במאי 1970אפרים אלרום ז״ל – נחטף ונרצח באיסטנבול ב-23 במאי 1971עמי שחורי ז״ל – נהרג בלונדון ממעטפת נפץ ב-19 בספטמבר 1972גיורא רביב ז״ל – נרצח ביוהנסבורג ב-29 באפריל 1975אטי טל-אור ז״ל – נהרגה בפיגוע בקהיר ב-19 במרץ 1986אהוד סדן ז״ל – נהרג בפיגוע באנקרה ב-7 במרץ 1992דוד בן-רפאל ז״ל – נהרג בפיגוע בשגרירות ישראל בבואנוס איירס ב-17 במרץ 1992עלי בן זאב ז״ל – נהרג בפיגוע בשגרירות ישראל בבואנוס איירס ב-17 במרץ 1992אליאורה כרמון ז״ל – נהרגה בפיגוע בשגרירות ישראל בבואנוס איירס ב-17 במרץ 1992שירה טרופר-ארנון ז״ל – נרצחה בלאגוס ב-2 בינואר 1995אביב כהן ז״ל – נרצח בסאנטו-דומינגו ב-26 בספטמבר 1996שורק גפן ז״ל – נפצע ברבת עמון ונפטר לאחר כשבוע ב-2 במרץ 1999עזי אלעזר ברוש ז״ל – נרצח בבישקק ב-3 באוגוסט 2000אורית אוזרוב ז״ל – נהרגה בפיגוע ב"קפה מומנט" בירושלים ב-9 במרץ 2002דוד דיאגו לדובסקי ז״ל – נהרג בפיגוע באוניברסיטה העברית בירושלים ב-30 ביולי 2002שלמה ארגוב ז״ל – נפצע מירי מחבלים בלונדון ב-3 ביוני 1982 ונפטר ב-23 בפברואר 2003.==(צילום: עומר מירון, לע״מ. סאונד: בן פרץ, לע״מ)??מתוך עמוד הפייסבוק של רה"מ בנימין נתניהו??❤??

‎Posted by Israel Menahem Sigalov on‎ יום שלישי 17 אפריל 2018

ראש הממשלה סיפר על קצין התותחנים, סגן אבשלום ערמוני, שנפל בתאונה ברמת הגולן: "שמעתי את הוריו בהלוויתו, הם זעקו מנהמת לבם 'היה לנו ילד שעשועים ועכשיו מה? ילד געגועים'. וכך הם שימשו פה לכולנו. גם הורי זעקו כך בנפול אחי. לכל המשפחות ייסורים משלהן – למען האמת, אינני יכול להסביר כיצד עברנו את הבשורה המרה, את הימים השבועות והחודשים לאחריהם. אין באמת מרפא – כל משפחה וייסוריה, כל משפחה וגבורתה, לבחור בחיים אחרי שברון הלב זוהי גדלות נפש".

ראש הממשלה ציין עוד כי: "הערבות ההדדית מחברת איש לאחיו, קשת של אמונות גורל אחר. קיום היחיד וחירות הכלל תלויות בנכונות להתייצב נגד מבקשי נפשנו רק כך נגן על מולדתנו, על ההישגים יוצאי דופן של מדינתנו". עוד הדגיש נתניהו את מחויבות ישראל לשבויים ולנעדרים: "איננו שוכחים לרגע את נעדרינו הדר גולדין ואורון שאול ואנחנו מחוייבים להחזרת הבנים הביתה. וגם את אברה מנגיסטו. גם את פצועינו – אנחנו מאחלים להם באהבה רבה החלמה מהירה".

"המסר של הנופלים חד וברור – 'ייתכן וחיינו היו קצרים מדי אבל הבטחנו את חיי האומה לעד'", הוסיף נתניהו. "בזכותם ובזכות ממשיכי דרכם אנחנו כאן. כשנפגשתי עם בנים ובנות, אחים ואחיות של נופלי צהל וזרועות הביטחון, אמרה אחת מהן 'לצערי אינני יכולה לחיות עם אחי אבל אני כן יכולה להחיות אותו בתוכי'. אנחנו החלק החי של הנופלים, אנחנו ממשיכים הלאה בשליחותם". עוד ציין נתניהו כי "נמשיך לקיים מגעים עם מדינות מתונות כדי לחתור לשלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.