יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל: מכבדים את זכר הנופלים החרדים

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל יחול היום (ראשון) בערב -צפירה תשמע בשעה 20:00, ולא כולם יודעים, אך ישנם גם עשרות חיילים חרדים שנפלו בקרב בעת ששירתו להגנה על עם ישראל, שקבורתם התקיימה בבית עלמין רגיל ולא צבאי, ואף לא נערך להם טקס הלויה צבאי עקב בקשת משפחותיהם.

תלמידי ישיבת ההסדר "מאיר הראל" במודיעין, גילו לאחרונה את התופעה והחלו לאסוף את רשימת הקברים האזרחיים בהם קבורים חיילי צה"ל אלו. מטרתם הנעלית היא כדי להגיע לכל הקברים הללו במנין עשרה ולומר עליהם קדיש, תפילת ק-ל מלא רחמים ואף להדליק נר לעילוי נשמתם.

בחיפושם המקיף גילו התלמידים את קברו של רב"ט ד', לוחם חרדי ששירת בנח"ל המוצנח ונפל בתעלת סואץ במלחמת ההתשה. קברו נמצא בבית העלמין החרדי "זכרון מאיר" בבני ברק. כך גם גילו את קברו של נחמן פרטוק, שהיה לוחם בחיל השריון ונהרג מפגיעת מרגמה במבצע "עמוד ענן". פרטוק, גדל בעיר החרדית עמנואל. כמו"כ נמצאו למעלה מעשרה קברים של חיילים חרדים בבתי עלמין שונים בארץ.

הרב אליעזר שנוולד, ראש ישיבת ההסדר, הוא גם אל"מ במילואים ואח שכול. אמש אמר: "הציבור לא מכיר את סיפורם של הלוחמים החרדים ולכן לא מתייחס אליהם כמו לשאר הנופלים. מתוך הוקרה לנופלים, כולם, ומתוך תחושה ציבורית של הצורך להוקיר גם את הנופלים מהציבור החרדי, יזמנו פעולה של פקידת קבריהם, כנציגי הציבור הישראלי, בבתי הקברות הרגילים".

תהא נשמתם צרורה בצרור החיים.

להאזנה לדבר שר הביטחון למשפחות השכולות: http://www.izkor.gov.il/Page.aspx?pid=70

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.