יום היסטורי בכנסת: התרגשות בכנסת לקראת העברת חוק הגיוס

בתוך שעות תחל ההצבעה בקריאה שניה ושלישית על התיקון לחוק הגיוס, חוק הגיוס החדש.

בתוך שעות תחל ההצבעה בקריאה שניה ושלישית על התיקון לחוק הגיוס,  חוק הגיוס החדש.

תכונה רבה ניכרת במשכן הכנסת בעיקר מצד חברי הכנסת החרדים המתרוצצים במסדרונות הכנסת החל משעות הבוקר לקראת העברת החוק.

החוק החדש, שאושר בשבוע שעבר בועדת חוץ וביטחון ובקריאה ראשונה במליאת הכנסת יובא להצבעה בשעות אחר הצהרים כאשר קודם לכן צפוי להתקיים במליאה דיון ארוך ו – מן הסתם – סוער.

למרות התנגדותו  של ח"כ יואב קיש שהחליט לחזור בו ברגע האחרון בשל לחצים ציבוריים ותקשורתיים שהופעלו עליו. החוק צפוי לזכות ברוב גדול בשל העובדה שחברי הכנסת הערבים צפויים להימנע בהצבעה.

כזכור, אמש דיווחנו כי חברי הכנסת של 'דגל התורה' משה גפני ואורי מקלב, יחד עם מזכ"ל התנועה, יעקב אשר, נועדו להתייעצות מיוחדת אצל מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן.

עיקר הפגישה נסובה סביב חוק הגיוס המתוקן שצפוי לעלות היום על שולחן הכנסת לקריאה שניה ושלישית: "בתזכיר החוק שהופץ נחשף מה השינויים הצפויים בחוק הגיוס המתוקן: "תקופת ההסתגלות" שאפשרה בחוק הקודם לצעירים החרדים פטור מלא משירות עד 2017, תוארך עתה עד 2020. בנוסף – בין השנים 2020 ל-2023 תונהג "תקופת הסתגלות שנייה", בה יידרשו החרדים לעמוד ביעדי גיוס, אך במידה ולא יתגייסו מספיק צעירים חרדים לא יונהגו סנקציות פליליות כפי שדרש החוק הקודם, אלא הדבר יהיה נתון לשיקול דעתו של שר הביטחון".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אחרי הוראה ברורה של הרב שלום כהן, והוראה ברורה של ר' שמואל אוירבך, ושתיקה רועמת של הרב שטינמן, נראה את החכים החרדים מצביעים על החוק. לא נשכח ולא נסלח.

    זבולון ז. |
    הגב