"יום הניצחון" על הנאצים: הקהילה החרדית ברוסיה חגגה (תמונות)

 

במזג אוויר חורפי, ציינה רוסיה בפעם ה-72 את סיום מלחמת העולם השנייה, שהסתיימה בנצחון הצבא האדום על צבא גרמניה הנאצית, ובכך בא הקץ למלחמה העקובה מדם שגבתה את חייהם של מיליוני אזרחים במדינות ברית המועצות לשעבר.

 

במצעד הצבאי הענק והמרשים בכיכר האדומה שבמרכז מוסקבה הבירה, לצדו של נשיא ברית המועצות לשעבר מיכאל גורבצ'וב ישב רבה הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, כאשר קודם לכן ערך תפילת 'קל מלא רחמים' לזכר ששת מיליוני היהודים שנעקדו על קידוש השם הי"ד, ובהתאם לכללי הטקס ברוסיה הניח זר זהב לזכרון הנספים בשם כל העם היהודי ברוסיה.

 

בדבריו אמר הגר"ב לאזאר: "הניצחון האמיתי הוא בהענקת חינוך איכותי, מושקע ואמיתי לדור הצעיר", והוסיף: "בלבנו תמיד נודה ללוחמים המסורים שמסרו עצמם במלחמה והביאו לקיצה בתאריך זה".

 

קבוצת "וטרנים" יהודים, ותיקי המלחמה שעדיין חיים בדורנו, התלוו אל הרב בטקס, לאחר שהשתתפו קודם לכן בטקס מיוחד שנערך עבורם ב"מרכז החסד היהודי – שערי צדק", ובה השתתף גם שגריר ישראל ברוסיה מר גרי קוהן, מנכ"ל הג'וינט מר אלק נדן וקהל נכבד. "מרכז החסד היהודי" מעניק עזרה קבועה במשך כל השנה, במזון וברפואה לאלפי נזקקים יהודים, בהם וטרנים וניצולי שואה רבים מאוד.

 

צילום: לוי נאזרוב 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.