יום השנה למרן הגראי"ל שטיינמן: הגר"ד קוק בסיפור מיוחד. צפו

תיעוד מיוחד: המקובל הגאון רבי דב קוק שליט"א, מספר למצלמה על לימודו של מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, שהיום, כ"ד בכסליו, חל יום פטירתו, לפני שנה בדיוק

היום מציינים בעולם היהודי את יום השנה הראשון למרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, שחל היום, יום ראשון כ"ד בכסלו.

ל'אקטואליק' הגיע תיעוד מרגש של המקובל הגר"ד קוק שליט"א, בו הוא מספר איך היה רואה בכל ליל שבת את לימודו של מרן הגרי"ל בישיבת פוניבז' בירחי כלה.

צפו בוידאו:

הרב מספר כי היה רואה בלילי השבתות, כשעה לפני זמן חצות ועד לנץ החמה את הגראי"ל רכון על הספר בהתמדה גדולה.

תלמידיו אומרים כי "מסיפור עובדה זו יש לנו מעט המחשה מעמל התורה של הגר"ד קוק שליט"א בתקופת צעירותו, שהרי כמובן שבשביל להעיד ולספר עובדה זו צריך להגיע באותם השעות ולהיות בהיכל הישיבה הרב ציין שהוא ישב ללמוד שם דווקא מפני ששם היו מתפללים נץ!".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נתקיים באנשים האלו מאנשי שטיינמן מבני ברק [מקום בני בניו של המן] מה שאמרו חז"ל מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור. ומי מעיד על ישראל שמקיימים שמו יתברך בעולם, אומות העולם ששונאים ורודפים אותם. ומי מעיד בנו שאנו מקיימים שמו יתברך בעולם, אחינו החרדים מדגל התורה מדגל הכפירה שונאינו מנדינו ששונאים ורודפים אותנו לא פחות מהיטלר ימח שמו וזכרו. אל נא תרעו, סלקו ידיכם מהיכל ד'. היכן נשמע כזאת שבתואנות שוא ובעלילות דברי שקר ע"י פלג שטיינמן הכופרים בתורת ד' ית' שמו, נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? אין זאת אלא שצרות העין של הצלחת הפלג והשנאה נגד הפלג נתגברו בעוה"ר באין מעצור, ואנה נישא את חרפתנו? זה פשוט המשך של הרשעים הגוזרים גזירות גיוס השמד והזימה…… וכל זה אחרי שלאחרונה נודע לרבים, כי גורמים פוליטיים "עמלקים בלבוש חרדים" השולטים בעיריית בני ברק, ובפרט ראש העיריה החדש, הכופר בעיקר, המסיונר, אברהם רובינשטיין שם רשעים ירקב, בקרוב, שהוא זועם להחריב בזדון לב את בית המדרש ואף הוציאו לשם כך 'צו הריסה', הדבר נעשה בתואנה ואמתלה שקרית לפיה יש להרוס את המקום הקדוש משום שהוקם שלא כחוק ועל גבי קרקע המיועדת לצרכי גינה ציבורית, כביכול. כל הרבנים ואישי ציבור שביקרו במקום ציינו, כי כל מי שרואה את האיזור מבין כי מדובר בנימוק מגוחך ובדוי, שאין לו מקום מבחינה ציבורית, שכן המקום נקבע זה מכבר כמיתחם של בתי כנסת ומוסדות שונים, ואין בו פיסת קרקע המשמשת כגינה ציבורית. במיתחם זה הוקמו כבר לפני שנים חמישה בתי כנסת, לצידם גני ילדים, פנימיה ואולם שמחות, והעיריה איפשרה את הדבר ולא העזה להוציא יצו הריסהי לאף אחד מהם. "רק כאשר ציבור בני התורה הקים במקום את ביהמ"ד 'דרכי שמואל', נזכרה צמרת העיריה שנבחרה בבחירות האחרונות, כי הפעולה הראשונה שתיזום תהיה הריסת בית המדרש ח"ו, בעוד כל בתי הכנסת והמוסדות האחרים ימשיכו לפעול במקום, למרות שהם מצויים באותו מעמד וסטטוס, וכמותם עוד עשרות מוסדות תורה ובתי כנסת במקומות שונים בעיר בני ברק. בעקבות הידיעה על התוכנית האנטימשית והמזעזעת יצאו אתמול מרנן כל גדולי ישראל שליט"א האמתים, היראים את דבר השם, ביחד עם כל גאוני ההוראה וראשי הישיבות שליט"א, שלאורם צועדים רבבות מבני התורה בארץ הקודש, בזעקה נרגשת למנוע את הדבר מהחרדים לדבר ד' בכל הדרכים.

    .

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב