יום כיפור במחיצת הרב ברלנד: 300 חסידים ו"גן עדן רוחני" • עדות

העמידה לאורך היום, הבכי של הרב בקריאת התורה, השיחה לפני מעריב והתפילות הרצופות: יום כיפור במחיצת הרב ברלנד בהולנד – כל הפרטים

מנהיג קהילת 'שובו בנים" הגר"א ברלנד' העביר את יום הכיפורים באי שקט בצפון הולנד יחד עם כ-300 מחסידיו שהגיעו במיוחד מישראל – חלקם באופן פרטי וחלקם באופן מאורגן.

אחד מהחסידים ששהה ביום כיפור לצידו של הרב ברלנד אמר ל'קוקר' שמדובר ב"גן עדן רוחני". החסיד סיפר עוד כי הרב שהה עם חסידיו לאורך כל התפילות. "הרב עמד לאורך כל היום מתחילת תפילת שחרית עד לאחר מעריב ולא התיישב אף לרגע".

שלושה אוהלים הוקמו במיוחד לחסידי 'שובו בנים' במתחם ששייך ליהודי המתגורר בהולנד, כאשר אחד האוהלים שימש לבית מדרש ולמנוחה עבור אנ"ש שלא עלה בידם לשכור דירה.

הגר"א ברלנד הזהיר את חסידיו מספר פעמים קודם ובמהלך החג לבל יטלטלו מחוץ למתחם. הרב ניגש לכל התפילות מלבד לתפילת נעילה וקטע התפילה "הנני העני ממעש", אז עבר לפני התיבה הרב איצ'ה בער רובינשטיין שבא במיוחד בערב החג מישראל.

בליל החג מסר הגר"א ברלנד שיחה, התפילה בליל יום כיפור הסתיימה בחצות. ביום החלו את התפילה בשעה 7:00 וסיימו מעריב ב19:45 כאשר לא הייתה הפסקה בין מוסף למנחה.

החסידים מספרים על רגע מרגש במיוחד שהתרחש במהלך היום הקדוש: בעת קריאת התורה על מיתת שני בני אהרון, אז נשמע הרב מבקש מספר פעמים שבניו לא ימותו בחייו, והוסיף כי מי שבוכה בעת קריאת התורה על מיתת בני אהרון סגולה שלא ימותו בניו בחייו.

לקראת חג הסוכות צפויים להגיע קבוצת חסידים נוספת לשהות בהולנד. נכון להיום טרם ברור כיצד יתנהלו החגים הללו במחיצת הרב.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עכשיו הרב ברלנד הגיע לפאנטווערפן. יש שמועות שהוא מתכונן לחוג כאן את סוכות. היום ראיתי קבוצת חסידים. ברובם ילדים/נערים שהגיעו עם מונית מהולנד.לא ברור מה הצעדים הבאים שלהם

    מ. אנטווערפינאי |
    הגב