יום לבן: שלג בגולן, סיכוי לפתיתים בירושלים

המערכת החורפית החלה לתת את אותותיה, שלג החל לרדת הבוקר (חמישי) בצפון רמת הגולן – בהמשך צפוי השלג להגיע גם להרי הגליל מעל ל-1000 מטרים ואף לאיזור המרכז וירושלים שם צפוי לרדת פתיתים. צפו.

המערכת החורפית  החלה לתת את אותותיה, הבוקר נכנס אוויר קר במיוחד לאיזורנו, כאשר שלג החל לרדת הבוקר (חמישי) בצפון רמת הגולן – בהמשך צפוי השלג להגיע גם להרי הגליל מעל ל-1000 מטרים ואף לאיזור המרכז וירושלים שם צפוי לרדת פתיתים.

על פי התחזית,  גשמים עזים יירדו מהצפון ועד הדרום. כתוצאה מהשלג שירד באיזור הצפון, בכבישי הגולן והגליל ייתכנו חסימות לסירוגין עקב שלג וקרח. באפרת דיווחו הבוקר על שלג מעורב בגשם שהחל לרדת,  כמ גם בהר מירון.

לירושלמים שמצפים לשלג: בהרי המרכז הגבוהים, סביב 1000 מטר כמו חברון וביתר, יצטבר מעט שלג אך בירושלים, אם יירד, הוא לא צפוי להיערם.

בשישי ושבת יהיה קר אך נאה. השבת תהיה שמשית.

במשטרת ישראל פרסמו כללי בטיחות והנחיות היערכות לציבור הנהגים. "מפאת סכנת החלקה בכביש, על הנהגים לנהוג בזהירות מירבית ולהימנע מלנסוע בצירים בהם ישנן הצפות/שיטפונות וסכנת החלקה וטביעה", נכתב בהודעת המשטרה. "יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי מזג האוויר ותנאי הדרך. על הנהגים להקפיד בטרם הנסיעה ברכב על תקינות האורות וניקוי הפנסים, כמו כן להדליק אורות בזמן הנהיגה".

במשטרה ציינו כי "אין לבצע עצירות פתע ויש לשמור מרחק מהרכב שמלפנים. תשומת לב מיוחדת יש לתת להולכי רגל, תוך מתן זכות קדימה. יש להיות מרוכזים היטב בנהיגה ולהימנע מכל היסח דעת לרבות שימוש בטלפון נייד או שליחת הודעות, במקרה הצורך יש לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך. יש להישמע להנחיות השוטרים הפרוסים בשטח שנמצאים שם למען ביטחון האזרחים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.