יום עיון בהדסה ליועצות חינוכיות חרדיות

יועצות חינוכיות ביום העיון: "הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה', עושה הכל בכדי לדאוג לכל צרכי המטופל הדתי והחרדי ובני משפחתו"

 

הצלחה רבה ליום העיון שנערך בהדסה עין כרם, ל-70 יועצות חינוכיות מהמגזר החרדי במטרה לחזק את שיתוף הפעולה בין בית הספר לבית החולים בדרכי התקשורת, התמיכה והטיפול הנכון בילדים צעירים שלמרבה הצער, אחד מן ההורים חולה במחלת הסרטן.

יום העיון זכה לברכת הדרך מצד פרופסור תמר פרץ, מנהלת מכון שרת וכן מצד גברת אלה אלגרסי, מנהלת אגף יעוץ שפ"י במשרד החינוך.
המפגש הייחודי נערך בשבוע שעבר ביוזמת המחלקה לעבודה סוציאלית בבית החולים, הכולל את הסטודנטיות לעבודה סוציאלית- נילי רוזנפלד-צפר ואביב בראון, ובהדרכתן של תמר כהן ואילת שוורץ, עובדות סוציאליות במכון שרת.
האירוע נפתח בדברי ברכה של מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית אסטל רובינשטיין ומפקחת יעוץ חינוכי מחוז חרדי במשרד החינוך יהודית כהן וצוות מדריכות שפ"י בתחום מצבי משבר וסיכון שרה פינץ ומירי בינדר. כולן הציגו את המצב הייחודי והרגיש המתקיים בבית בו אחד מן ההורים חולה במחלת הסרטן ואת כל אשר עובר על המשפחה ושאר בני הבית, בדגש על הילדים ועל ההשלכות על התפקוד הרגשי, הלימודי והחברתי בבית הספר.

יום העיון הינו נדבך נוסף בדאגתה והשקעתה של הדסה בשיתוף הפעולה עם הקהילה החרדית הניכרת בקיום ימי עיון שונים, כנסים רפואיים לנשים או לחולים המתמודדים עם מחלות מסוימות, ופרויקטים שונים בתחום לב האישה ודאגה לבריאותו.
במהלך האירוע ניתן מידע ביו-פסיכוסוציאלי רלוונטי על ההשלכות של מחלת הסרטן שמופיעה אצל אחד ההורים – כפי שהן באות לידי ביטוי אצל הילדים בגילאי תלמוד תורה ובית הספר. ביום העיון החשוב ניתנו אף כלים ודרכים לטיפול הנכון בילדים להורים כאלו, העוברים בעצמם טלטלה קשה ביותר ועולמם חרב עליהם לנוכח המצב הקשה.

במהלך יום העיון ציינו המארגנות כי הן מקוות שיוזמה זו תהווה התחלה של שיתוף פעולה פורה בין היועצות והצוותים החינוכיים בתלמודי התורה ובבתי הספר במגזר החרדי לבין המטפלים בהדסה, במטרה לשפר את התקשורת בין הגורמים השונים לטובתן של משפחות צעירות שמתמודדות עם סרטן בכלל וילדים קטנים של חולי וחולות סרטן בפרט, וכל זאת תחת הקפדה יתרה על כל כללי הקדושה והצניעות. במהלך היום נמסרו הרצאות רבות וכן נערכו פאנלים של שאלות ותשובות, עליהן השיבו אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בתחום.

בסיום המפגש המרתק, הודו היועצות החינוכיות על היום שנערך עבורן וסיפק כלים להתמודדות בשגרת יומן ואף העשיר את הידע הדרוש בהתמודדות בטיפול בילד/ה שלמרבה הצער אחד מן הוריו חלה במחלת הסרטן. "הגברת שיתוף הפעולה בין בתי הספר לעובדות הסוציאליות בבית החולים 'הדסה', חשוב מאוד. בכלל, אנו עדות לכך, שהנהלת המרכז הרפואי 'הדסה', עושה בשנים האחרונות מאמצים רבים כדי לדאוג לתת מענה הולם ומותאם לכל צרכי המטופל הדתי והחרדי ובני משפחתו. הדאגה לקהילה ניכרת היטב, ונאחל לשיתוף פעולה בתחומים רבים אחרים גם בהמשך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.