יום של הכרעות: נשיא אנטישמי לאוסטריה?

יום דרמטי באירופה: האיחוד האירופי עוקבים בדריכות אחר משאלי העם באיטליה בנוגע לשינוי החוקה שיצמצם את הכוח המצוי בידי הסנאט, בעוד שבאוסטריה מנהיג הימין הקיצוני רוצה לכבוש בבחירות את הנהגת המדינה. { אפקט טרמאפ}

יום דרמטי באירופה: האיחוד האירופי עוקבים בדריכות אחר משאלי העם באיטליה בנוגע לשינוי החוקה שיצמצם את הכוח המצוי בידי הסנאט, בעוד שבאוסטריה מנהיג הימין הקיצוני רוצה לכבוש בבחירות את הנהגת המדינה.

בבחירות באיטליה משתתפים  כ-51 מיליון איטלקים במשאל העם, שעוסק בהעברת סמכויות הקיימות כיום בידי הרשות המחוקקת לידי הרשות המבצעת במדינה. ראש הממשלה רנצי, העומד בראש מחנה ה"כן" הצהיר כי אם יפסיד במשאל, יתפטר מתפקידו.

על פי הסקרים האחרונים שנערכו לפני כשבועיים במדינה, ראש הממשלה רנצי עשוי להפסיד, "תחשבו על העתיד שלכם והעתיד של הדורות הבאים", אמר בסוף השבוע רנצי בן ה-41 לכל כלי תקשורת שהסכים לראיין אותו. "אם איטליה תשמע לדעתי ותצביע – כן, נהיה אחת המדינות החזקות באיחוד". רנצי ציין כי ריכוז של יותר כוח בידיו יאפשר לאיטליה מצב יותר בבואה לדרוש את החלק שלה בעוגת תקציב האיחוד והתמודדות יעילה יותר עם גל ההגירה.

אוסטריה מנהיג אנטישמי?

במקביל, באוסטריה נערך הסיבוב השני בבחירות לנשיא המדינה, מנהיג מפלגת הימין הקיצוני במדינה, נורברט הופר, כבר ניצח בסיבוב הראשון בבחירות שנערכו באפריל. היום הוא מתכוון לנצח את המועמד העצמאי אלכסנדר ואן דר בלן שנתמך על ידי מפלגת הירוקים.

 

על פי הסקרים, המרוץ לנשיאות המדינה צמוד מאוד. בקהילה היהודית במדינה, התגייסו בצורה יוצאת דופן נגד הופר, שנחשב כתאומו של טראמפ בעקבות הסיסמה בה השתמש – "לשים את אוסטריה בראש סדר העדיפויות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.