יומיים לבחירות: חשש ביהדות התורה: הרב אליהו יפוצץ את הדיל

הקרב על רבנות ירושלים – לישורת האחרונה: גורמים ב'יהדות התורה' הביעו חשש כי הרב אליהו יסטה מהדיל עליו סוכם בסוף השבוע. גם בסביבת הרב שטרן מפרקים את דיל עמאר-שטרן

בעוד כיומיים ייפתחו הקלפיות בבחירות לרבנות ירושלים, אך עד שזה לא נגמר צפויות עוד תהפוכות.

ע"פ המסתמן כעת, הגענו לנקודת זמן בה הכול נפתח מחדש. תחילה, הדיל בין יהדות התורה לאנשי הרב אליהו, בו סוכם כי נציגי 2 הרבנים בגוף הבוחר יתנו את קולותיהם לשני הרבנים במקביל, עומד בפני סכנה.

הרב אליהו שקיבל את תמיכת גדולי ישראל האשכנזים, ביניהם, הגראי"ל, הגר"ח קנייבסקי והאדמו"ר מגור, על סמך תמיכת נציגיו ברב לאו, נפגש אמש (מוצ"ש) עם סגן שר הדתות אלי בן דהן ושר השיכון אורי אריאל כדי לקבל את תמיכת 'הבית היהודי' במועמדותו.

עד כה נטו בבית היהודי לתמוך ברב עמאר לתפקיד הרב הספרדי אך לאחר הפגישה נראה כי קיים סיכוי לשינוי מפת התמיכה בקרב אנשי 'הבית היהודי'.

גורמים ב'יהדות התורה' עימם שוחחנו מביעים חשש לאחר הפגישה, כי בבית היהודי ינסו לפרק את דיל לאו-אליהו, וללכת על כל הקופה בתמיכה ברב אליהו לרב הספרדי מול הרב שטרן לרב האשכנזי, כאשר תקוותם, כי ניר ברקת המקורב למשפחת אליהו ישתף פעולה עם המהלך וישכח את הבטחתו לרב חרדי במקביל לרב ציוני.

 

בזירה האשכנזית גם דורכים על ביצים. גם בשעות אלו נמשכים הלחצים על הרב יעקב שפירא ר"י 'מרכז הרב' לבל יסיר את מועמדותו מה שיכול להוביל לפרישת הרב לאו מהמרוץ. מלבד אגו"י, ב'דגל' ובש"ס עדיין לא הביעו תמיכה רשמית ברב לאו, מה שמותיר סימן שאלה בדבר מועמדותו.

 

ניצחון לרב עמאר נראה כעת פחות ריאלי מלפני שבוע אז היה נראה כי הוא המוביל, בסביבתו של ברקת מבהירים כי עד כה לא הצהיר בפומבי על תמיכה באף מועמד, יחד עם זאת אומרים כי ברקת עדיין מחויב לדרעי, עד שאומרים בשמו של ראש עיריית ירושלים: "מה שדרעי אומר אני הולך איתו". סיכוייו של הרב עמאר ע"פ הנתונים הללו שווים לסיכוייו של הרב אליהו במרוץ.

 

בקרבתו של הרב אריה שטרן, שהלכו כמעט יד ביד עם הרב עמאר, החלו לחשוש כי אם הרב עמאר ייבחר לתפקיד יחד עם הרב שטרן, הוא זה שישלוט בפועל על הרבנות בירושלים בשל הדומיננטיות שלו, ויתפוס אף את מקומו של הרב שטרן, ולכן החלו לפרק את הדיל שישחק לרעתם ביום שאחרי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.